Ścieżka Łochowska
Niespełna dwa tygodnie temu, wykonawca budowy ścieżek rowerowych oraz ronda na Nakielskiej, Łochowskiej, Lisiej rozpoczął realizację inwestycji, a już widać ślad, po którym będzie poprowadzona droga dla rowerów.

Inwestycja zakłada poza budową ronda, realizację ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Łochowskiej. W efekcie nowy szlak rowerowy zostanie wpięty do ścieżki rowerowej na terenie gminy Białe Błota, prowadzącej przez Łochowo, Łochowice w kierunku Nakła. Rozpoczęły się już pierwsze roboty ziemne przy budowie. Właściciele posesji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie budowanej drogi dla rowerów, sukcesywnie wycofują swoje ogrodzenia, żeby zrobić miejsce dla realizowanej inwestycji rowerowej. W ramach zadania zostaną także wybudowane nowe zatoki dla autobusów, a co najważniejsze dla działkowców, jeszcze bezpieczniejsze przejścia dla pieszych. Wokół ronda, które połączy ulice: Nakielską, Łochowską i Lisią, a także: Sicieńską i Agatową, poza dwukierunkowymi ścieżkami dla rowerów, powstaną także chodniki. Ustawione zostanie nowe oświetlenie uliczne.
Kierowcom przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na wysokości komisu samochodowego. W tym miejscu ruch w kierunku do miasta został poprowadzony w zatoce autobusowej. Dzięki rozwiązaniu, nie tworzą się zatory. Jednak kierowcy muszą zredukować prędkość do 30 kilometrów na godzinę.
W dalszym ciągu aktualna jest informacja dla Mieszkańców ulicy Lisiej, jak również działkowców o utrudnieniach w związku z pracami ziemnymi i całkowitym zamknięciu wjazdu i wyjazdu z ulicy Lisiej. Ruch przez wykonawcę prac został poprowadzony uliczkami wewnętrznymi z ulicy Łochowskiej.
Przypominamy, że wykonawca robót, dołoży wszelkich starań, żeby prace szczególnie uciążliwie dla Mieszkańców Lisiej, jak również kierowców trwały, jak najkrócej. Zasadnicze roboty drogowe związane z budową ronda planuje zakończyć już jesienią tego roku. Pozostałe, mniej uciążliwe wiosną przyszłego.
Także ważna informacja dla Pasażerów komunikacji autobusowej w tym miejscu, o przesunięciu przystanku. Od dnia 19.07.2018r. przystanek autobusowy Nakielska/Lisia w kierunku Belmy został czasowo przeniesiony o około 150m. w kierunku do Centrum.