ciepłownicy
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wykonawca prac przy: „Przebudowie trasy tramwajowej wzdłuż ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Magnuszewskiej do ul. Szarych Szeregów wraz z rozbudową ulicy Wojska Polskiego" wejdzie na roboty 14.07.2018 roku.
Tego samego dnia zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na górny taras miasta i uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa za tramwaj.
Jednocześnie w związku z wymianą głównej magistrali ciepłociągu od 14.07.2018 roku zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Szpitalna na odcinku pomiędzy ulicami Modrakową, a Wojska Polskiego. Z uwagi na konieczność utrzymania dostaw ciepłej wody dla mieszkańców górnego tarasu, ciepłownicy nie mogą prowadzić robót tylko przy połówkowym zamknięciu ul. Szpitalnej. Prace powinny potrwać około 3-4 tygodni. Ostateczny termin zakończenia prac jest jednak uzależniony od tego, co wykonawca zastanie po dokonaniu rozbiórek starej magistrali ciepłociągu.
Kierowcy mogą korzystać z tras alternatywnych m.in. ulic: Modrakowej i Magnuszewskiej lub majora Hubala Dobrzańskiego i 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.