Stary Rynek po przebudowie
Krótko po rozpoczęciu wakacji letnich zacznie się przebudowa płyty Starego Rynku. Umowa została podpisana 06. czerwca.

 
Remont swoim zasięgiem obejmie nie tylko płytę. Zostanie przebudowany fragment infrastruktury podziemnej. Zmieni się też całe otoczenie. Znikną samochody. Wjadą jedynie, pojazdy obsługujące przedsiębiorców. Istotną zmianą będzie poszerzenie chodników, które znajdą się w jednym poziomie z płytą Rynku. To z kolei umożliwi niczym nieskrępowane spacery, mimo funkcjonowania ogródków letnich, w których cień gościom będą dawały ujednolicone wielkością i kształtem parasole przeciwsłoneczne. Nawierzchnia dla pieszych zostanie wykonana z płyt granitowych. Jezdnie, konsekwentnie do wcześniej wykonanych prac na uliczkach okalających Stary Rynek z kostki kamiennej. Cześć centralna zostanie wykonana z płyt granitowych, różnej wielkości, utrzymanych w tonacji szaro-żółtej. Płyty okolą opaski z czarnego bazaltu. Wzory oraz kolory oddadzą zarys średniowiecznego ratusza.
Po spacerze będzie można nie tylko zasiąść w jednej z letnich kawiarenek, ale również przysiąść na murku z siedziskami, który zostanie wybudowany wzdłuż zachodniej pierzei. Chętni będą mogli także w upalane, letnie dni schłodzić się w delikatnej mgiełce wody, która będzie się wydostawała z dysz umieszczonych w płycie Rynku.
Z pewnością znana wszystkim mieszkańcom i miłośnikom naszego miasta fontanna Kupffendera zyska na atrakcyjności dzięki specjalnemu doświetleniu. Oczywiście zmiany w iluminacji nie ograniczą się jedynie do fontanny. Całość oświetlenia zostanie odrestaurowana.
Kolejną atrakcją będzie wykonany w technice ledowej pas światła, który wyznaczy przebieg 18 południka. Z pewnością dla wielu mieszkańców ważny jest fakt, że na Starym Rynku pozostanie Pomnik Walki i Męczeństwa. Zostanie jedynie nieznacznie skorygowane jego ustawienie w stosunku do Rynku.
Prace budowlane ruszą już w lipcu, a umowę podpisali dyrektor Zarządu Dróg Jacek Witkowski i prezes firmy Betpol S.A. Grażyna Wrukowska.
Z pewnością warto też dodać, że po zakończeniu wszystkich robót budowlanych pod kierunkiem Plastyka Miejskiego - Marka Iwińskiego środowiska akademickie i branżowe zajmą się aranżacją nowego, Starego Rynku.

Podpisanie umowy