Remont torów Wojska Polskiego
Trzy firmy zainteresowane przebudową pętli tramwajowej na ul. Magnuszewskiej. Wartość prac wyceniły od 65 do 85 milionów złotych. Gwarancji na wykonaną inwestycję chcą udzielić na osiem lat.


Oceniamy oferty złożone na przebudowę ważnego dla bydgoskiej komunikacji miejskiej węzła tramwajowego znajdującego się przy ulicach: Wojska Polskiego i Szarych Szeregów oraz przebudowę pętli przy ulicy Magnuszewskiej.
Po zakończeniu budowy, tramwaje jadące ulicą Wojska Polskiego od strony centrum będą mogły wjechać w ulicę Szpitalną. Dzięki inwestycji, już zakupione, nowe PESY, które będą kursowały w ulicy Kujawskiej zawiozą także pasażerów na ulicę Glinki. Sygnalizacje świetlne zostaną wpięte w Inteligentne Systemy Transportowe, które nadają priorytet przejazdu przez skrzyżowania komunikacji.
Z kolei przebudowa pętli tramwajowej przy ulicy Magnuszewskiej umożliwi zawracanie składów jadących od ulicy Szarych Szeregów, a także od strony ronda Kujawskiego. Zakończenie podstawowych prac zostało zaplanowane na jesień przyszłego roku.
Dzięki budowie przybędzie także infrastruktury rowerowej, zostanie zmodernizowane oświetlenie uliczne, przebudowana kanalizacja deszczowa oraz jezdnie. Przystanki i chodniki będą dostosowane po potrzeb osób poruszających się na wózkach. Z zastosowanych rozwiązań będą również z pewnością zadowoleni rodzice najmłodszych mieszkańców naszego miasta.