Remont torów
W tej chwili wykonawca robót prowadzi wiele prac polegających na przebudowie infrastruktury znajdującej się pod ziemią.


Poza pracami nad przełożeniem i przebudową uzbrojenia podziemnego wykonawca demontuje stare torowisko tramwajowe. W związku z tym, kierowcy powinni zachować ostrożność, ponieważ w obszarze prowadzonych prac mogą się pojawiać lokalne zawężenia jezdni. Również piesi muszą uważać, ze względu na wyłączenia fragmentów chodników w otoczeniu prowadzonej inwestycji.
Zakres prac obejmuje przebudowę pętli tramwajowej i torowiska od ul. Baczyńskiego do ul. Chemicznej. W ramach zadania zostanie także wybudowane rondo u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej. Przebudowana zostanie również pętla autobusowo-tramwajowa. Tramwaje będą mogły manewrować na trzech nowych pętlach, a autobusy komunikacji miejskiej będą wjeżdżały w zatokę i przestaną blokować jeden pas ruchu. Pojawi się nowa sieć trakcyjna, a zwrotnice zostaną uzbrojone w system sterowania radiowego. Oznacza to, że będą się przełączały automatycznie w zależności od trasy tramwaju, kierując na właściwy tor. Warto też przypomnieć, że sześć już kursujących po torowiskach, nowych tramwajów latem ruszy na wyremontowaną pętlę.
Do zakończenia inwestycji ruch tramwajowy na odcinku od węzła Szarych Szeregów do pętli zlokalizowanej przy ul. Chemicznej wstrzymaliśmy, a tramwaje linii nr 7 kierowane są do pętli Glinki, a linii nr 8 do pętli Wyżyny. Komunikację na wyłączonym odcinku zapewnia linia autobusowa nr 61 oraz autobusowa linia zastępcza relacji Kapuściska – Szarych Szeregów - Kapuściska. Zmieniła się też lokalizacja przystanków autobusowych w obrębie modernizowanej pętli. Prace wykonawca prowadzi etapami.