Wiosna
Każdego roku z nastaniem wiosny przeprowadzamy generalne porządki.

Czwartego kwietnia rozpoczęliśmy mycie wszystkich znaków drogowych. Prace prowadzimy w godzinach nocnych, tak, żeby niepotrzebnie nie wywoływać utrudnień w ruchu pieszych i aut. Równolegle z myciem zajęliśmy się wymianą i uzupełnieniem brakującego oznakowania. Ogłosiliśmy już także przetarg na odnowienie oznakowania poziomego m.in. pasów na przejściach dla pieszych.
Po wyłonieniu wykonawcy w pierwszej kolejności zostaną odmalowane wszystkie przejścia przed placówkami oświatowymi, a później we wszystkich pozostałych miejscach, w których jest to konieczne w celu zachowania bezpieczeństwa uczestników ruchu.
Do tej pory umyliśmy znaki m.in. na ulicach: Jagiellońskiej, Kamiennej, Fordońskiej, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Nad Torem, Grunwaldzkiej, a także, od ronda Grunwaldzkiego do ronda Maczka, Szubińskiej, Placu Poznańskim, Poznańskiej, Grudziądzkiej, Nowym Rynku, Wałach Jagiellońskich, Bernardyńskiej.
Warto również dodać, że 05. kwietnia wykonaliśmy pierwsze, po zimie, mycie chodników na Starym Rynku. Przeprowadzimy jeszcze kilka myć w celu poprawienia czystości i estetyki.
Od najbliższego czwartku tj. 12.04. rozpoczniemy przejazdy po bydgoskich ścieżkach rowerowych. Podmiotowi odpowiedzialnemu za oczyszczenie ścieżek dla rowerów wskażemy miejsca wymagające uporządkowania, przede wszystkim z piasku. Sami zajmiemy się naprawami i ewentualnym uzupełnieniem oznakowania.