Naprawy chodników 2018
Kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg na przeprowadzenie remontów bydgoskich chodników.


W tym sezonie remontowym roboty będą głównie skoncentrowane w centrum miasta. Chodniki zostaną naprawione m.in. na ulicach: braci Śniadeckich, Jana Matejki - po stronie zachodniej, 20 stycznia 1920 roku na odcinku od Al. Mickiewicza do Filharmonii Pomorskiej -od strony parku, Adama Mickiewicza - po stronie teatru oraz parku, Paderewskiego, Kołłątaja, Sielanka, Warmińskiego - od ul. Focha do ul. Dworcowej – po wschodniej stronie, Marcinkowskiego - od ul. Dworcowej do Śluzy Miejskiej, jak również Staszica - od filharmonii do ul. Kołłątaja – po stronie północnej ulicy.
Zaplanowaliśmy także naprawy najbardziej zdegradowanych fragmentów na chodnikach przy ulicach: Sienkiewicza, Mazowieckiej, Hetmańskiej, Pomorskiej, Zamoyskiego, Niemcewicza, Markwarta, Grudziądzkiej, Powstańców Warszawy, Wincentego Pola – w tym przypadku będziemy kontynuowali prace, Sowińskiego, Żółkiewskiego, Waryńskiego, Chełmińskiej, Jasnej, Jagiellońskiej, Szubińskiej, Bocianowo.
Wszystkie zaplanowane roboty będziemy prowadzili w porozumieniu z właścicielami sieci zakopanych pod chodnikami. W ten sposób gestorzy przy okazji remontów chodników będą mogli przeprowadzić swoje prace ziemne, tak żeby w przyszłości uniknąć po zakończeniu napraw chodników ponownego ich demontowania i konserwacji infrastruktury podziemnej. Wszystkie roboty rozpoczną się i zakończą w tym roku. Jednym z kryteriów wyboru wykonawcy będzie liczba ekip remontowych zaangażowanych w prace, tak, żeby maksymalnie skrócić czas robót.