Remont torów Wojska Polskiego
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy trasy tramwajowej na ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej.

Realizację inwestycji poprzedziła, prowadzona w tej chwili wycinka drzew pomiędzy ulicami Baczyńskiego a Chemiczną. Roboty są prowadzone głównie w godzinach późno-wieczornych, tak żeby nie wprowadzać utrudnień w komunikacji. Przebudowa będzie realizowana w tzw. trybie „Zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że wykonawca przygotowuje projekt w oparciu o informacje zawarte w Programie Funkcjonalno Użytkowym – sporządzonym przez zamawiającego, a następnie poprowadzi realizację inwestycji – budowę. Wniosek o wydanie ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) właśnie został złożony. Zasadnicze roboty budowlane rozpoczną się na wiosnę i będę także prowadzone latem. Przebudowa pochłonie ponad 19 mln. złotych. Dofinansowanie na realizację inwestycji uzyskaliśmy ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
W ramach planowanego zadania zostanie wybudowane nowe torowisko na odcinku od przejścia dla pieszych przy ulicy Łukaszewicza do pętli tramwajowej przy ulicy Chemicznej. Po modernizacji, pętla zyska kolejne torowisko i zamiast dwóch, po zakończeniu będą trzy tory.
Przebudowane także zostanie skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej zostanie wybudowane rondo, które ma ułatwić przejazd samochodów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu.
Dzięki remontowi zostanie przebudowana sieć trakcyjna, a zwrotnice zostaną wyposażone w system sterowania radiowego. Oznacza to, że proces przekładania zwrotnic będzie się odbywał automatycznie na podstawie sygnału wysyłanego z tramwaju do sterownika, po czym w zależności od trasy tramwaju, będzie następowała zmiana przełożenia zwrotnicy we właściwym kierunku na odpowiedni rozjazd.
Wycinka drzew zakończy się najpóźniej do końca lutego.