zmiana na Szwederowie
Prace remontowe na skrzyżowaniu dobiegają do końca. Zmieniliśmy także organizację ruchu.


W północnej części Szwederowa krzyżuje się 6 ulic: Nowodworska, Ugory, Leszczyńskiego, Orla, Na Wzgórze Dąbrowskiego i Podgórna. Do tej pory pierwszeństwo przejazdu miały auta wjeżdżające na skrzyżowanie od strony ulicy Podgórnej oraz ulicy Ugory.
Organizacja ruchu uległa zmianie. Pierwszeństwo przejazdu zostało nadane ulicom Ugory i Orlej. Ulicami kursują autobusy linii nr 61. Pojazdy jadące od strony północnej miasta ustępują pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się ulicami Ugory i Orlą oraz pojazdom jadącym z prawej strony.
Prosimy o nie jeżdżenie na pamięć, tylko zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie pionowe oraz poziome i zachowanie wyjątkowej ostrożności, szczególnie teraz w pierwszych dniach po wprowadzonych zmianach.
W listopadzie rozpoczęliśmy prace remontowe oraz zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na skrzyżowaniu przez wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Wyremontowaliśmy nawierzchnie jezdni oraz wykonaliśmy bezpieczne przejście dla pieszych przez ul. Podgórną, której wlot na skrzyżowanie został zawężony.
W tej chwili prowadzimy roboty wykończeniowe przy oznakowaniu pionowym i poziomym. Do wykonania pozostały aktywne znaki przy przejściach dla pieszych.