Mosty przez Brdę
Dofinansowanie na budowę uzyskały nowe mosty w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego oraz modernizacja torowiska na ul. Toruńskiej. Wartość obu zadań jest szacowana na 124 mln. zł. Dofinansowanie wyniesie 75 mln zł.

Projekt zakłada budowę dwóch mostów o długości około 240 metrów. Jeden będzie przeznaczony dla ruchu tramwajów, a drugim pojadą auta w kierunku ulicy Fordońskiej. Rozwiązanie poszerzy ofertę komunikacją tramwajową, skróci czasy podróży i drogę pomiędzy ulicami Fordońską i Toruńską. Skorzystają, zatem pasażerowie komunikacji miejskiej, ale również kierowcy, ponieważ drugi most odciąży obecny i cała konstrukcja po zakończeniu inwestycji poprowadzi ruch w kierunku górnego tarasu m.in. na Kapuściska, Wyżyny, Wzgórze Wolności. Nowy przeniesie ruch aut w kierunku ulicy Fordońskiej. Torowisko tramwajowe zostanie ułożone między jezdniami. Całość zostanie wyposażona w ciąg pieszo-rowerowy. Wraz z inwestycją zostaną przebudowane skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z Fordońską oraz Toruńską. Przy przebudowanych skrzyżowaniach powstaną nowe przystanki tramwajowe z peronami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja została zaplanowana do realizacji na lata 2018-20. Koszt oszacowano na 80 mln. zł. Zgodnie z podpisaną umową dofinansowanie wyniesie 49 mln. zł. Wybór lokalizacji nowych mostów poprzedziliśmy konsultacjami społecznymi.
Kolejną inwestycją jest modernizacja infrastruktury torowej na ul. Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do ulicy Spokojnej i od zajezdni tramwajowej do ul. Spadzistej. Przygotowana koncepcja zakłada między innymi modernizację wszystkich przystanków, przebudowę pętli „Stomil" oraz wdrożenie systemu ITS, nadającemu priorytet przejazdu tramwajom. Koszt to 44 mln. zł. Dofinansowanie wyniesie 26,8 mln. zł. Zadanie będzie koordynowane z innymi inwestycjami tramwajowymi, a jego realizację wstępnie zaplanowano na lata 2019-20.