Bałtycka po remoncie
W piątek - 25.08. o godzinie 09:00 na ul. Bałtyckiej spotkały się komisje odbiorowe.


Przypomnijmy remont ulicy został przeprowadzony na odcinku od ulicy M. Skłodowskiej-Curie do skrzyżowania ulic Kołobrzeskiej i Bartosza Głowackiego. Ekipy remontowe w pierwszej kolejności sfrezowały starą nawierzchnię bitumiczną jezdni, a następnie wybrały całą podbudowę jezdni i wykonały tzw. korytowanie, czyli wykop pod nową podbudowę ulicy. Rozebrane zostały stare chodniki.
Po właśnie zakończonej przebudowie nowa ulica zyskała mocniejszą podbudowę jezdni dostosowaną do przenoszenia obciążenia i natężenia ruchu panującego na ulicy. W ramach remontu została przebudowana zatoka autobusowa po zachodniej stronie Bałtyckiej. Wykonano również nowe odwodnienie ulicy. Bardzo ważnym, finalnym efektem remontu jest dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obniżone krawężniki oraz płyty ryflowane i bąbelkowe z pewnością ułatwią poruszanie się osobom z osłabionym wzrokiem. Płyty ryflowane poprowadzą do przejścia dla pieszych, a bąbelkowe ostrzegą przed niekontrolowanym wejściem na jezdnię. Warto przypomnieć, ze wcześniej wyremontowaliśmy ulice sąsiednie: Bartosza Głowackiego oraz ulicę Kołobrzeską wraz z pętlą autobusową.
Całkowity koszt remontu ulicy Bałtyckiej to 1,4 mln. zł. Remont został wykonany w ramach pakietu odnawiania nawierzchni bydgoskich ulic, w którym zaplanowanliśmy na ten rok jedenaście remontów za łączną kwotę 12 mln. złotych.

Przejście dla pieszych Bałtycka