ECC 2017
ECC to cykliczna zabawa promująca podróże rowerem. Trwa od 01 do 31 maja i polega na rywalizacji miast europejskich. W konkursie wygrywa miasto, którego Mieszkańcy „wykręcą" najwięcej kilometrów. Rywalizacja jest otwarta dla każdej osoby poruszającej się rowerem po mieście.

Jak wziąć udział w konkursie?
1. Każdy uczestnik rejestruje się na stronie: http://www.cyclingchallenge.eu/pl/ecc2017a następnie pobiera darmową aplikację na smartfona, która służy do pomiaru liczby kilometrów przejechanych na rowerze i jest dostępna na najpopularniejsze systemy operacyjne, tj. Android, Apple-IOS, Windows Phone.
http://www.cyclingchallenge.eu/pl/naviki
2. Podczas rejestracji, poza podaniem swoich danych, wybiera się miasto (Bydgoszcz). Dodatkowo można wybrać jedną z drużyn (pogrupowane w kategoriach: firmy, szkoły, inne), co umożliwia dodatkową rywalizację pomiędzy drużynami w mieście.
3. Przy pomocy aplikacji należy rejestrować wszystkie przejazdy rowerowe w maju. Kwalifikowane będą przejazdy o dowolnym charakterze: do pracy, do sklepu, rekreacyjne. Aplikację trzeba ręcznie uruchamiać i zatrzymywać rejestrując przejazd. Nie będą sumowane (wliczane do podróży) przejazdy ze średnią prędkością powyżej 30 km/h i maksymalną (w danej chwili) powyżej 45 km/h oraz na dystansach dłuższych niż 35 km.
4. Osoby, które nie posiadają smartfonów, mogą również uczestniczyć w rywalizacji, a przejechane na rowerze kilometry wpisywać na swoje konto na stronie ECC.

UWAGA – w ciągu jednego dnia można ręcznie zarejestrować maksymalnie 6 przejazdów. Prosimy nie czekać do końca maja, lecz na bieżąco rejestrować dzienne podróże. Nie trzeba koniecznie wprowadzać tego samego dnia przejazdów, można np. na koniec tygodnia wprowadzić podróże z poszczególnych dni (lecz nie więcej niż 6 jednego dnia).

WAŻNE INFORMACJE: