Rower BCI
Rozpoczął się trzeci sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Wydawałoby się, że to nic zadziwiającego i zaskakującego. Nic bardziej mylnego, ponieważ padły kolejne rekordy.


Bydgoszczanie pobili kolejne dwa rekordy, a to dopiero początek sezonu i ledwie minął marzec. Tylko w ciągu trzydziestu dni trwania sezonu BRA w 2017 roku, grono miłośników roweru aglomeracyjnego powiększyło się o ponad tysiąc nowych użytkowników – brawo i dziękujemy. Dzięki temu dzisiaj w systemie jest zarejestrowanych prawie 37 tysięcy użytkowników. Równie imponująco wyglądała liczba wypożyczeń. W marcu 2016 mieszkańcy naszego miasta wykorzystali rower miejski 28 tysięcy razy. W marcu 2017 roku, aż 35 tysięcy razy.
Przypominamy, w tym roku dobiega do końca umowa z obecnym operatorem na prowadzenie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Pracujemy nad przetargiem, który planujemy ogłosić jeszcze w pierwszej połowie roku i wyłonić operatora na kolejne trzy lata. Tym samym od 2018 roku w systemie przybędzie kolejnych szesnaście, nowych stacji wraz z rowerami.