Rowerowy przegląd ścieżek
Bydgoszcz jest pierwszym miastem w Polsce, w którym stan techniczny ścieżek rowerowych oceniany jest przez drogowców z jazdy na rowerze, a nie auta, czy odczuć pieszego.


Do naszych codziennych obowiązków dołączyliśmy objazdy bydgoskich ścieżek rowerowych na rowerze. Jak większość rowerzystów, naszego przedstawiciela również wyposażyliśmy w niezbędne akcesoria zapewniające bezpieczeństwo, ale również w kamerkę. Podczas objazdów będziemy rejestrowali w pierwszej kolejności miejsca wymagające naszej ingerencji np. naprawy, doznakowania, poprawienia stanu nawierzchni, a w konsekwencji bezpieczeństwa rowerzystów. Chętnie podczas objazdów porozmawiamy z użytkownikami. Zarejestrujemy także zgłoszenia.
Popularność roweru w naszym mieście rośnie z roku na rok. Dzisiaj obok roweru aglomeracyjnego, z którego korzystamy bardzo chętnie i jesteśmy w tym zakresie niekwestionowanym liderem w kraju, coraz częściej decydujemy się na podróżowanie własnym jednośladem. Dzisiaj roweru nie traktujemy już, jako elementu rekreacji, czy niedzielnego wypoczynku. Rośnie liczba osób, dla których jazdy nie ograniczają pory roku - nie traktują roweru sezonowo. Uznają rower, jako codzienny środek lokomocji, komunikacji. Szybki, przyjazny środowisku naturalnemu. Jeździmy coraz chętniej i częściej do pracy, do szkoły, nawet po mniejsze zakupy.
Korzystamy przy tym z powstającej w naszym mieście infrastruktury rowerowej, którą od kilku lat systematycznie staramy się rozbudowywać, łączyć ze sobą, tak żeby przybywało szlaków rowerowych. Dzisiaj już każda, nowa inwestycja drogowa realizowana w mieście zakłada budowę ścieżki rowerowej. Miejsca, które remontujemy, a musimy wykonać dokumentację projektową również staramy się uzupełnić po przebudowie w infrastrukturę rowerową. Zmienia się obraz naszego rowerowego miasta, nawiązując do tradycji, która zobowiązuje. W mieście, które swego czasu było potentatem w produkcji rowerów, po prostu inaczej się nie da, jak rowerem.
Życzymy samych bezpiecznych podróży i do zobaczenia na trasie.