Remont ulicy Saperów 2017
Ze zdwojoną energią wykonawca remontu ulicy Saperów rozpoczął prace, które definitywnie mają zakończyć remont, a mieszkańcy, mają odetchnąć z ulgą.

Już w minionym tygodniu na placu budowy zaobserwowano nagromadzenie sprzętu i ludzi. Wróżyło to jedno, że prace ruszą i zakończą się w ciągu kilku tygodni. Do 20.03. wykonawca dokończył układanie na całej długości remontowanej jezdni, dolnej warstwy podbudowy bitumicznej, chroniąc tym samym wcześniej ułożone konstrukcje drogi przed nasiąkaniem. Na odcinku od ulicy Starogardzkiej do ulicy Ludwikowo firma ułożyła dwie warstwy nawierzchni jeszcze w grudniu, minionego roku. Dzisiaj tj. 20.03. wykona kolejną, drugą warstwę bitumu na odcinku od ulicy Poprzecznej do ulicy Starogardzkiej. Wykonywana nawierzchnia została uzbrojona w specjalną siatkę, która ma podnieść wytrzymałość jedni na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, spękania (zdjęcie nr 1).
Jednocześnie do końca dobiegły wszystkie prace brukarskie. Wykonawca rozpoczął sprzątanie i przygotowania do wykonania zieleni. Jeżeli tempo prac utrzyma się na obecnym poziomie, liczmy, że wszystko dobiegnie do końca w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Zdjęcie nr 1 siatka wzmacniająca