Nakielska przejścia dla pieszych
W poniedziałek 19.12. firma zewnętrzna zakończy dla nas prace związane z ustawieniem dodatkowego oznakowania przejść dla pieszych na ulicy Nakielskiej począwszy od ronda Grunwaldzkiego do skrzyżowania ulicy Nakielskiej z ulicą Bronikowskiego.


Przejścia, dodatkowo zostały „uzbrojone" w oznakowanie pionowe D-6, czyli znak informujący o przejściu dla pieszych wraz z pulsującymi sygnalizatorami światła ostrzegawczego. Światła ostrzegają kierowców o zbliżaniu się do przejścia i mają zmobilizować do zdjęcia nogi z gazu, a tym samym zachowania szczególnej ostrożności. Teraz jest to tym bardziej ważne, ponieważ szybko robi się szaro i piesi są szczególnie narażeni na kolizje. Sygnalizatory pulsują pomarańczową barwą przez całą dobę. Kolejnym elementem, który ma poprawić bezpieczeństwo pieszych na przejściach są białe światła odblaskowe wraz z pulsującym światłem białym, migającym po zmroku, a zainstalowane w nawierzchni jezdni. Przypominamy również, że na całej długości ulicy Nakielskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę oraz na większości ulicy podwójna linia ciągła, która wyklucza wyprzedzanie.
Mimo kolejnych znaków, które mają chronić pieszych na przejściach na ulicy Nakielskiej – bardzo prosimy kierowców o przestrzeganie przepisów i nie tylko ograniczenie prędkości stosownie do oznakowania, ale przede wszystkim nie wyprzedzania stojących przed przejściem aut i przepuszczających pieszych. Nic nas tak nie chroni podczas drogi, jak wzajemny szacunek dla wszystkich jej użytkowników. Dodatkowo pamiętajmy - "wszyscy jesteśmy pieszymi".