Koniec remontu
W nocy z piątku na sobotę (23 lipca) zakończą się prace przy remoncie przejazdów tramwajowych na rondzie Toruńskim. Pozostaną jeszcze do wykonania roboty w pasie zieleni, ale nie powinny one wpływać na płynność ruchu.

Przypomnijmy, że pierwotny termin zakończenia remontu był wyznaczony na koniec sierpnia. Prace rozpoczęły się od zdemontowania przejazdów przez torowiska wykonane z kostki granitowej. Następnie zostały rozmontowane fragmenty torowiska, została usunięta podbudowa. Nowe przejazdy są wykonane na ławach betonowych, a nawierzchnia została wylana z asfaltu twardolanego. Daje to gwarancję większej elastyczności nawierzchni, ale przede wszystkim zwiększa komfort przejazdu przez torowisko. Koszt remontu to 1,8 mln zł.

Na sobotę (23 lipca) zaplanowaliśmy także wymianę rozjazdu na ul. Toruńskiej przy zajezdni tramwajowej. W związku z tym od soboty (23 lipca) do połowy sierpnia wstrzymamy będzie ruch tramwajów do Łęgnowa. Linie nr 6 i 9 zostaną zawieszone. Zawieszeniu ulegnie także zastępcza linia „Za T2", a w jej miejsce uruchomiona zostanie zastępcza linia „Za T6" w relacji: r. Jagiellonów - Bernardyńska - Toruńska - Hutnicza - Łęgnowo.

Przypominamy również, że nie kursują tramwaje na ulicy Chodkiewicza z powodu prowadzonego remontu na odcinku pomiędzy ulicami Sułkowskiego - Wyszyńskiego. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi aktualnych rozkładów jazdy i funkcjonowaniem komunikacji można zapoznać pod adresem: http://zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/aktualnosci-2/aktualnosci-komunikacja/3577-23-07-2016-zmiany-w-komunikacji-tramwajowej