Na ul. Gdańskiej ruszyły już prace związane z odbudową nawierzchni jezdni1 grudnia przywrócony zostanie ruch na ul. Gdańskiej. Z nowej jezdni będą mogły korzystać samochody i tramwaje. Dodatkowe prace będą prowadzone jeszcze na chodnikach.

Aktualnie na ul. Gdańskiej trwają prace przy układaniu nawierzchni torowiska oraz jezdni. W przyszłym tygodniu rozpoczną się nasadzenia, podwieszanie sieci trakcyjnej oraz oświetlenia ulicy i jej oznakowania. Po 1 grudnia roboty będą toczyć się jeszcze na chodnikach nie wpływając jednak na przejezdność ulicy.

Wynika to między innymi z nieplanowanych prac przy instalacjach podziemnych, dodatkowej konieczności wymiany gruntu oraz rozszerzenia pierwotnego zakresu robót o ok. 24-metrowy odcinek ul. Gdańskiej – fragment ulicy tuż przed skrzyżowaniem z ul. Kamienną i ul. Artyleryjską.

Inwestycję realizuje firma Skanska, która wygrała przetarg. Warto podkreślić, że pracownicy tej firmy codziennie pracują na ul. Gdańskiej do późnych godzin wieczornych. Dzięki temu prace torowe oraz związane z odbudową nawierzchni jezdni uda się zakończyć zgodnie z planowanym wcześniej terminem.