130 lat komunikacji w Bydgoszczy
Z okazji okrągłego jubileuszu 02 czerwca w sobotę na parkingu hali widowiskowo-sportowej Łuczniczka można było podziwiać zabytkowe autobusy. Z kolei na pętli tramwajowej Babia Wieś stare i nowe pojazdy szynowe.


Najstarszy tramwaj pochodził z 1896 roku i warto dodać, że został odrestaurowany przez ekipy remontowe MZK w Bydgoszczy. Na wystawy, jak również drzwi otwarte w zajezdni Miejskich Zakładów Komunikacyjnych można było dojechać za darmo, ponieważ z okazji święta komunikacji, wszyscy pasażerowie Uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy byli zwolnieni z kupna biletów.
Zabytkowy tabor zjechał do Bydgoszczy z całej Polski. W jednym miejscu można było podziwiać autobusy z okresu międzywojennego, PRL-u, z lat 80 i 90 ubiegłego wieku do współczesnych. Wszystkie najpopularniejsze marki, jakimi dysponowały Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy, począwszy od Jelcza, Sana, Autosana, Ikarusa, poprzez Mercedesy, Solarisy, Volvo i Solbusy. Najstarszy autobus pochodził z 1938 roku.
Po zaprezentowaniu się przed Łuczniczką, autobusy najpierw wyruszyły w uroczystą paradę po ulicach miasta, a następnie na trasy turystyczne, w tym do zajezdni MZK na ulicy Inowrocławskiej.
Sądząc po ogromnym zainteresowaniu nie tylko Bydgoszczan, sobotnie uroczystości można uznać za bardzo udane. Najbardziej cieszył tego dnia uśmiech i radość najmłodszych, którzy z wypiekami na policzkach zasiadali za kierownicą strych autobusów. Miło też było obserwować sentyment nieco starszych, którzy pamiętali podróże Jelczami, czy węgierskimi Ikarusami do szkoły, czy do pracy.