Drogi

Czytaj więcej...

Korzystając z możliwości rozszerzenia zleconych prac przy odnowach nawierzchni zlecimy w najbliższych dniach remont nawierzchni na krótkim odcinku ul. Nowotoruńskiej. Prace nie powinny powodować większych utrudnień w płynności ruchu.

Wyremontujemy krótki około 200 metrowy odcinek południowej jezdni przed skrzyżowaniem z al. L. Kaczyńskiego. Prace będą prowadzone w sposób połówkowy. Ułożone zostaną dwie nowe warstwy nawierzchni. Zakończenie robót planowane jest w ciągu dwóch tygodni. Przy sprzyjających warunkach wykonane zostanie oznakowanie poziome.

7-kilometrowy odcinek ul. Nowotoruńskiej od skrzyżowania z ul. L. Kaczyńskiego do granicy miasta gruntownie wyremontowaliśmy w latach 2011-12.

Na remonty ulic w tym roku wydamy około 7 mln zł. Jesienią zleciliśmy również prace przy odcinku ul. Toruńskiej na wysokości Adrii, modernizację odcinków ulic Widok i Leszczyna na Miedzyniu oraz budowę ronda na Błoniu (Stawowa-Broniewskiego). Latem wyremontowaliśmy m.in. ulice:

  • Pod Skarpą na osiedlu Eskulapa
  • Wojska Polskiego na Kapuściskach
  • Gajową na Bartodziejach
  • Szpitalną na Kapuściskach
  • Toruńską przy Tesco

 

Udział społeczeństwa w podejmowaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia dla rozbudowy trasy W-Z

Raport z konsultacji społecznych dotyczących opracowania pn. „Analiza kosztów i korzyści wykorzystania autobusów zeroemisyjnych do świadczenia usług komunikacji miejskiej na obszarze Bydgoszczy i gmin ościennych dla których Miasto Bydgoszcz jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego – na mocy zawartych porozumień międzygminnych."

 

Budowa infrastruktury rowerowej na ul. Nakielskiej (na odcinku od ul. Bronikowskiego do ul. Łochowskiej) wraz z rozbudową jezdni

 

 

RAPORT - Budowa infrastruktury rowerowej na ul. Nakielskiej (na odcinku od ul. Bronikowskiego do ul. Łochowskiej) wraz z rozbudową jezdni

 

Konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy trasy W-Z

 

Konsultacje w sprawie utwardzenie dróg osiedlowych (Siewna, Kapliczna, Łubinowa i Podleśna)

Konsultacje w sprawie utwardzenie dróg osiedlowych (Botaniczna, Jeżynowa, Piaski, Sanatoryjna)

 

Koncepcje programowo-przestrzenne dla zadań realizowanych w ramach „Bydgosko-Toruńskiego Partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu"


Koncepcje programowo-przestrzenne dla zadań realizowanych w ramach „Bydgosko-Toruńskiego Partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu"

 

Przebudowa torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej w ciągu ul. Toruńskiej w Bydgoszczy

 

Budowa ulic Leszczyna, Osada i Byszewskiej

Raport z wyłożenia - Budowa ulic Leszczyna, Osada i Byszewskiej

 

 

Przebudowa płyty Starego Rynku

Raport z wyłożenia projektu przebudowy Starego Rynku

  

Budowa ulic: Pijarów, Gawroniej i Siedleckiej (na odcinku od ul. Koronowskiej do ul. Chmielnej)

Raport - budowa ulic Pijarów, Gawroniej i Siedleckiej

 

Rewitalizacja społeczno-gospodarcza Starego Fordonu – ETAP I

Raport - Rewitalizacja społeczno-gospodarcza Starego Fordonu – ETAP I

 

Budowa trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z Toruńską.

Raport -  Budowa trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z Toruńską.

 

Przebudowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej

Raport - Przebudowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej

 

 

Zawiadamiamy o wyłożeniu do wiadomości publicznej projektu dla zadania pn. „Budowa trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską wraz z rozbudową układu drogowego i przebudową infrastruktury transportu szynowego w Bydgoszczy".

Zapraszamy do zapoznania się z projektem w dniach od: 29 lipca do 14 sierpnia 2016r.

Projekt jest dostępny w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a, piętro III, pokój 310 w dni robocze w godzinach pracy Zarządu Dróg.

Projekt dostępny jest również w wersji elektronicznej w postaci zamieszczonych poniżej plików w formacie pdf.

Zakres opracowania obejmuje budowę dwutorowej linii tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską oraz budowę drugiego mostu drogowego przy ul. Kazimierza Wielkiego wraz z przebudową infrastruktury towarzyszącej. Koncepcja programowo-przestrzenna została opracowana w 2 wariantach inwestycyjnych, różniących się lokalizacją mostu tramwajowego nad rzeką Brdą i związanych z nimi zakresami przebudowy pozostałej infrastruktury komunikacji drogowej i transportem szynowym jak też wynikającej z powstałych kolizji z istniejącymi obiektami budowlanymi i uzbrojeniem terenu.


Wariant I
Obejmuje przebudowę ul. Perłowej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Toruńskiej, budowę mostu tramwajowego na przedłużeniu ul. Perłowej do ul. Fordońskiej (przy ul. Bałtyckiej) przy uwzględnieniu obsługi wielokierunkowej, budowę mostu drogowego na ul. Kazimierza Wielkiego oraz budowę chodników i dróg rowerowych.

Wariant II
Obejmuje przebudowę ul. Perłowej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Toruńskiej, budowę mostu tramwajowego oraz mostu drogowego na ul. Kazimierza Wielkiego oraz budowę chodników i dróg rowerowych.

Uwagi do projektu można składać: 29 lipca do 14 sierpnia 2016r., pisemnie na adres Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski zostaną rozpatrzone tylko i wyłącznie w przypadku uzasadnienia wniosku oraz podania wymaganych danych osobowych wraz z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie na potrzeby prowadzenia procedury wyłożenia projektu do wiadomości publicznej.

Podkategorie

Strona 1 z 3