Ogólne (Komunikacja)

Informujemy, że od dnia 08.07.23r. zostaną wprowadzone korekty na linii numer 6. Rozkład jazdy dostępny tutaj.

Dodatkowo informujemy, że rozpoczęliśmy sukcesywną wymianę rozkładów jazdy na przystankach. Prosimy Pasażerów o zwrócenie uwagi na datę obowiązywania wywieszonych rozkładów (nowych i dotychczasowych) oraz ewentualne weryfikowanie ich aktualności na stronie interntowej.

Załączniki:
Pobierz plik (zasady korzystania z usług przewozowychx.pdf)WERSJA DO DRUKU-zasady[ ]221 kB
Czytaj więcej...Carpooling (polskie odpowiedniki: „podwożenie", „wypełnianie auta") – forma podróżowania, która polega na udostępnianiu wolnego miejsca we własnym samochodzie lub korzystania z wolnego miejsca w samochodzie innego użytkownika.
Kierowcy i pasażerowie umawiający się na carpooling mogą podzielić się kosztami przejazdu, na które składają się przede wszystkim koszty paliwa, ale także np. opłaty za parking, przejazd autostradą czy wypożyczenie samochodu. Za dodatkowe korzyści carpoolingu uznaje się również przyjazność środowisku: mniej samochodów na drogach to mniej hałasu i zanieczyszczeń, a także kwestie społeczne: możliwość nawiązania nowych znajomości czy spędzenia czasu w miłym towarzystwie podczas wielogodzinnej podróży.
Carpooling bywa czasami błędnie nazywany internetowym autostopem lub e-autostopem. Należy jednak zwrócić uwagę na dwie zasadnicze różnice: podczas gdy autostop jest spontaniczny i zwykle bezpłatny, w przypadku carpoolingu kierowca i pasażer umawiają się na przejazd z wyprzedzeniem, poza tym w grę wchodzi zwrot części kosztów podróży.

 

 

Początki carpoolingu sięgają lat 50. XX wieku. W Stanach Zjednoczonych i Europie zachodniej ta forma podróżowania stała się szczególnie popularna w latach 70. w czasie tzw. kryzysu paliwowego. Również w Polsce w latach PRL była prowadzona kampania „podwieź sąsiada".
W ciągu ostatnich kilku lat coraz bardziej popularne staje się umawianie przejazdów za pośrednictwem Internetu i rozwiązań mobilnych. Korzystanie z rozwoju technologicznego umożliwia kierowcom dotarcie z ofertą do większego grona potencjalnych pasażerów oraz szybszy kontakt zainteresowanych stron i łatwiejsze umówienie się na carpooling.
Linki do stron poświęconych tematyce:
http://miejskicarpooling.pl

http://jedziemyrazem.pl
http://autem.pl
http;//carpooling.pl
http://jazdazagrosze.pl
http://jedziemyrazem.pl/samochodem 

Wykaz przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest Gmina Bydgoszcz, udstępnionych dla operatorów i przewoźników.
(Kod miejscowości wg. rejestru terytorialnego GUS: 0928363)

 

 

Tabela nr 1 - wykaz przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest Gmina Bydgoszcz (kliknij aby powiększyć)

Czytaj więcej...

Tabela nr 2 - wykaz przystanków komunikacyjnych, których właścicielem nie jest Gmina Bydgoszcz (kliknij aby powiększyć)

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2