Czasowe ograniczenia
W związku z planowanymi zawodami sportowymi
"XV Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie"
w dniu 15.09.2024r (niedziela) linia autobusowa nr 61 zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną
W godzinach 12:10-15:30 autobusy kursować będą ulicami Piękną i Szubińską (w obydwu kierunkach) z pominięciem ulic: Ugory, Leszczyńskiego, Stroma.
Odjazdy z pozostałych przystanków pozostaną niezmienione.
Remont przejazdu na rondzie Grunwaldzkim - od 7 września
We wrześniu przeprowadzimy remont przejazdu drogowo-torowego na rondzie Grunwaldzkim.
Wymieniona zostanie nawierzchnia jak i samo torowisko. W związku z zakresem robót, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej na tym odcinku.
Prace prowadzone będą od 7 września (sobota) do 21 września (sobota).
W ramach zadania wyremontowany zostanie przejazd przez torowisko po wschodniej stronie ronda Grunwaldzkiego (od strony kina).
Wymienione zostaną szyny tramwajowe i nawierzchnia na jezdni.
W obrębie przejazdu pojawią się zwężęnia i ograniczenia prędkości.
W związku z tym, że prace na jezdni będą prowadzone "połówkowo" - w celu zachowania przejazdu - roboty potrwają ok. 2 tygodni.
Prosimy kierowców jadących ul. Kruszwicką w kierunku ul. Grunwaldzkiej, o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie.
Dodatkowo w ramach prowadzonych robót torowych, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od przystanku Garbary do pętli Wilczak.
Korekty zostaną wprowadzone również na liniach autobusowych.
Zmiany w komunikacji
Linia tramwajowa numer 1 zostanie zawieszona, natomiast linia numer 3 zostanie skierowana do pętli Rycerska w ramach linii numer 5.
Na wyłączonym odcinku uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza o oznaczeniu ZaT, która będzie funkcjonowała w relacji Wilczak – rondo Jagiellonów
Linia autobusowa numer 56 we wszystkich kursach zostanie skierowana przez węzeł przesiadkowy Garbabry.
Linie ZaT, 56, 62 i 90 na czas trwania remontu torowiska zatrzymywać się będą również na wysokości przystanków tramwajowych Nakielska/Słoneczna, Nakielska/Wrocławska.
Szczegółowe rozkłady jazdy podamy na naszej stronie - na początku września
Zmiany w komunikacji - wrzesień 2024
Niedziela (1 września) będzie ostatnim dniem funkcjonowania:
- linii tramwajowej numer 0 oraz linii tramwajowej numer 1 w dni wolne;
- wariantu linii międzygminnej nr 41 do przystanku Dobrcz / Urząd Gminy;
- kursów na wydłużonym odcinku do Lasu Gdańskiego na linii nr 82.
Od 2 września (poniedziałek):
- linia międzygminna nr 99 w dni powszednie będzie obsługiwana wyłącznie autobusami przegubowymi, a w wybranych kursach zostanie wydłużona do Tarkowa Dolnego.
Przypominamy jednak, że kursy do Tarkowa Dolnego będą realizowane tylko w dni powszednie.
Od 2 września zostaną wprowadzone też szkolne rozkłady jazdy w dni powszednie na liniach nr: 1, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 52, 55, 56, 62, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 73/76, 74, 77, 83, 89.
Linie sezonowe - we wrześniu
Linia międzygminna nr 40 (kursy Przylesie P+R - Ostromecko), linia nr 52 (zwiększona liczba kursów w dni wolne do Myślęcinka) - zakończą kursowanie 29.09.2024 r. (niedziela).
Linia nr 73 (we wszystkie dni tygodnia obsługa Dworca Bielawy) - zakończy kursowanie w dniu 30.09.2024 r. (poniedziałek).
XV Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie
W związku z organizacją „XV Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej" dnia 15.09.2024 r. (niedziela) należy spodziewać się utrudnień w ruchu w transporcie miejskim na Szwederowie.
Kup bilet miesięczny dla Ucznia
Zakup biletu miesięcznego w Bydgoszczy jest bardzo prosty a ulgi uczniowskie są wyjątkowo atrakcyjne.
Już dziś warto kupić bilet dla swojego dziecka.
Przypominamy, że za przejazd bydgoską komunikacją uczniowie płacą tylko 10 zł miesięcznie lub 100 zł rocznie.
Z atrakcyjnych ulg korzystać mogą też uczniowie wielu podbydgoskich gmin.
Tańsze bilety okresowe przysługują bydgoskim uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat.
Program doczekał się rozbudowy o uczniów i dzieci z gmin ościennych współpracujących z miastem w ramach Metropolii Bydgoszcz.
Z ulg korzystają już dzieci i młodzież Gmin: Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Solec Kujawski, Sicienko, Koronowo, Nakło nad Notecią oraz Mrocza.
Do tego grona od 1 września dołączy też Gmina Pruszcz.
Bilet Malucha przysługuje:
- dzieciom zamieszkałym na terenie Bydgoszczy w wieku od 4 roku życia do 30 września roku w którym kończą 7 lat, na podstawie ważnej Karty Bydgoskiego Malucha wydanej przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy,
- dzieciom zamieszkałym na terenie gmin, w wieku od 4 roku życia do 30 września roku w którym kończą 7 lat, na podstawie ważnej Metropolitalnej Karty Malucha wydanej przez właściwą gminę. Bilet przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego lub umowy - zawartych z właściwą gminą.
Bilet uczniowski przysługuje:
- uczniom zamieszkałym na terenie Bydgoszczy uczęszczającym do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, do 30 września roku w którym uczeń kończy 20 lat, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej wydanej według wzoru określonego przez właściwego Ministra Edukacji Narodowej lub właściwego Ministra Kultury,
- uczniom zamieszkałym na terenie gmin Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko, Solec Kujawski, Mrocza oraz Pruszcz uczęszczającym do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, do 30 września roku w którym uczeń kończy 20 lat, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej wydanej według wzoru określonego przez właściwego Ministra Edukacji Narodowej lub właściwego Ministra Kultury oraz Metropolitalnej Karty Uczniowskiej wydanej przez właściwą gminę. Bilet przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego lub umowy- zawartych z właściwą gminą.
Potwierdź adres zamieszkania
Zgodnie z ochroną danych osobowych, w legitymacjach szkolnych, nie ma wpisywanego już adresu zamieszkania ucznia.
W związku z tym, że ulgi za przejazd obowiązują tylko dzieci i młodzież zamieszkałą na terenie Bydgoszczy oraz zamieszkałe na terenie gmin, które podpisały porozumienie lub umowy z miastem, należy pamiętać o potwierdzeniu adresu zamieszkania użytkownika biletu miesięcznego.
Każdy uczeń takie zaświadczenie o miejscu zamieszkania może otrzymać w sekretariacie szkoły, a uczniowie podbydgoskich gmin (kartę metropolitarną) mogą uzyskać w swoim Urzędzie Gminy.
Metropolitalne Karty Malucha i Metropolitalne Karty Uczniowskie wydawane są przez Gminy (właściwie do miejsca zamieszkania dzieci/uczniów), są one dokumentami potwierdzającymi uprawnienie i muszą być okazywane w czasie kontroli biletowej.
Uprawnieni uczniowie przy kontroli okazują: kartę BKM z zakodowanym biletem, ważną legitymację szkolną i ważną Metropolitalną Kartę Uczniowską.
Gdzie można zakupić bilet malucha i bilet uczniowski?
Bilety kodowane są na Bydgoskiej Karcie Miejskiej.
Bilety można zakupić w punktach sprzedaży biletów okresowych, przez Internet, w aplikacjach mobilnych lub w biletomatach.
Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w punktach ZDMIKP.
Metropolitalne Karty Uczniowskie są wydawane natomiast przez gminy.