Zawiadamiamy o wyłożeniu do wiadomości publicznej projektu dla zadania pn. „Budowa trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską wraz z rozbudową układu drogowego i przebudową infrastruktury transportu szynowego w Bydgoszczy".

Zapraszamy do zapoznania się z projektem w dniach od: 29 lipca do 14 sierpnia 2016r.

Projekt jest dostępny w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a, piętro III, pokój 310 w dni robocze w godzinach pracy Zarządu Dróg.

Projekt dostępny jest również w wersji elektronicznej w postaci zamieszczonych poniżej plików w formacie pdf.

Zakres opracowania obejmuje budowę dwutorowej linii tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską oraz budowę drugiego mostu drogowego przy ul. Kazimierza Wielkiego wraz z przebudową infrastruktury towarzyszącej. Koncepcja programowo-przestrzenna została opracowana w 2 wariantach inwestycyjnych, różniących się lokalizacją mostu tramwajowego nad rzeką Brdą i związanych z nimi zakresami przebudowy pozostałej infrastruktury komunikacji drogowej i transportem szynowym jak też wynikającej z powstałych kolizji z istniejącymi obiektami budowlanymi i uzbrojeniem terenu.


Wariant I
Obejmuje przebudowę ul. Perłowej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Toruńskiej, budowę mostu tramwajowego na przedłużeniu ul. Perłowej do ul. Fordońskiej (przy ul. Bałtyckiej) przy uwzględnieniu obsługi wielokierunkowej, budowę mostu drogowego na ul. Kazimierza Wielkiego oraz budowę chodników i dróg rowerowych.

Wariant II
Obejmuje przebudowę ul. Perłowej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Toruńskiej, budowę mostu tramwajowego oraz mostu drogowego na ul. Kazimierza Wielkiego oraz budowę chodników i dróg rowerowych.

Uwagi do projektu można składać: 29 lipca do 14 sierpnia 2016r., pisemnie na adres Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski zostaną rozpatrzone tylko i wyłącznie w przypadku uzasadnienia wniosku oraz podania wymaganych danych osobowych wraz z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie na potrzeby prowadzenia procedury wyłożenia projektu do wiadomości publicznej.