Aktualności

Czytaj więcej...To już finalny etap realizacji zdjęć do filmu, którego reżyserem jest bydgoszczanin, Marcin Sauter. Film „MIASTO" to produkcja, w której Bydgoszcz występuje nie tylko jako tło scenograficzne ale jako wręcz drugoplanowy „bohater" filmowej opowieści, łączącej konwencję kina obyczajowego z kryminałem w stylu noir.

 

W związku z realizacją zdjęć do filmu w najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się drobnych zmian w organizacji ruchu.

1) od 2 marca 2020 roku od godz. 23:30 do dnia 3 marca 2020 roku do godz. 4:00 na ulicach Pod Wiaduktem, Inwalidów i Konduktorskiej możliwe czasowe wstrzymywania ruchu na czas realizacji ujęć. Osoby sterujące ruchem zapewnią jednak płynne przepuszczanie autobusów komunikacji miejskiej.

2) od 3 marca 2020 roku od godz. 17:00 do dnia 9 marca 2020 roku do godz. 7:00, na skrzyżowaniu ulic Orla i Ugory pojawią się utrudnienia w ruchu samochodowym i pieszym. W w/w dniach, w godzinach 00:00-4:00 skrzyżowanie ulic Orla i Ugory będzie bez możliwości przejazdu i ruchu pieszego. 
- w godzinach 17:00-0:00 oraz od 4:00-6:30 możliwe czasowe wstrzymywanie ruchu (na ok. 3 minuty) na ulicach dochodzących do skrzyżowania. 
- w oznaczonych obszarach na ulicach Podgórnej, Orlej i Na Wzgórze J. H. Dąbrowskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania w godz. 15:00-7:00 każdego z wymienionych dni.

3) od dnia 5 marca 2020 od godz. 17:00 do dnia 6 marca 2020 do godz. 7:00 na ulicach Jasnej, Nadrzecznej, Żeglarskiej i Czarna Droga możliwe czasowe wstrzymywania ruchu (na ok. 3 minuty).
Na wyznaczonych obszarach na ulicach Jasnej, Nadrzecznej i Czarna Droga będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania od godz. 15:00 5 marca do godz. 07:00 6 marca 2020 roku.

Przypominamy, że role główne w filmie „Miasto" grają: Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka oraz bydgoszczanin, Piotr Nawrocki. W rolach drugoplanowych pojawiają sie m. in.: Robert Więckiewicz, Grzegorz Warchoł, Zdzisław Wardejn, Mirosław Kropielnicki, Stanisław Tym oraz Artur Krajewski. Autorem zdjęć jest Piotr Rosołowski ("Królik po berlińsku", "Książe i dybuk"), twórcą muzyki Jerzy Rogiewicz.
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest głównym koproducentem filmu.

Czytaj więcej...Przy współpracy z Urzędem Miasta i stowarzyszeniami dbającymi o środowisko w Myślęcinku, na Flisach zdecydowaliśmy się ustawić dodatkowe oznakowanie, gdzie występują naturalne szlaki migracji zwierząt. Warto w takich miejscach szczególnie zwolnić.

Nowe oznakowanie ustawiliśmy na kilku ulicach w sąsiedztwie terenów parkowych, które zamieszkują między innymi jeże, wiewiórki i sarny.

W przypadku kolizji z samochodami zwierzęta najczęściej giną. Ryzyko kolizji znacznie spada jeśli kierowcy poruszają się z ograniczoną prędkością i zachowują w takich miejscach większą ostrożność. Dlatego w kilku punktach ustawiliśmy dodatkowe znaki ostrzegawcze.

Na Mińskiej na wysokości parku nad Kanałem Bydgoskim znaki ostrzegają o jeżach i wiewiórkach. Ul. Zamczysko pomiędzy Gdańską i Armii Krajowej to naturalny szlak migracji dla jeży. Ten gatunek zwierząt oraz sarny często przekraczają też Gdańską na wysokości ogrodu botanicznego.
Ustawienie nowego oznakowania zostało skonsultowane między innymi z pracownikami Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt "Azyl dla Jeży".

Czytaj więcej...Podpisaliśmy umowę z Wykonawcą, który zajmie się wytyczeniem drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej, która od północy otacza Myślęcinek. O rozwiązaniach na nowej trasie na granicy Bydgoszczy i Osielska będziemy rozmawiać z mieszkańcami i przedstawicielami środowisk rowerowych.

Nowa droga rowerowa powstanie na odcinku od Gdańskiej do pętli autobusowej na osiedlu Podkowa. W pierwszej kolejności opracowana zostanie koncepcja. Zależy nam na tym by nowa infrastruktura pozwalała na bezpieczne poruszanie się również pieszym. Drogi rowerowe i chodniki będą skomunikowane z istniejącą infrastrukturą dla niechronionych uczestników ruchu, w tym również z przystankami komunikacji publicznej. Wytyczone zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

W pierwszym etapie powstanie koncepcja.
Za kilka miesięcy Wykonawca przedstawi jej wstępne założenia i sprawdzi możliwość wprowadzenia uwag mieszkańców Bydgoszczy i Osielska.
Po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień, wyłoniony zostanie wykonawca prac w formule „zaprojektuj i zbuduj". Nowa infrastruktura powstanie na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Miastem Bydgoszcz i Gminą Osielsko. Zakłada ono sfinansowanie zadania po połowie. Nowa infrastruktura ułatwi bezpieczne poruszanie się pomiędzy różnymi częściami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz dojazd do pobliskich miejscowości na terenie gminy.

Czytaj więcej...Wykonawca prac na ul. Grunwaldzkiej przygotowuje się do ostatnich prac przy nowych jezdniach na Czyżkówku. W przyszłym miesiącu udostępniony zostanie odcinek przy skrzyżowaniu z ul. Czaplą na Osowej Górze. 
W ostatnich tygodniach udało się między innymi wymienić podbudowę na południowej jezdni ul. Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z Flisacką.

Trwają teraz przygotowania do przełożenia ruchu na nowy odcinek. Pozwoli to również na północnej jezdni ułożyć ostatnią ścieralną warstwę asfaltu. W najbliższym czasie oddana zostanie do użytku południowa jezdnia na wysokości schroniska dla zwierząt na Osowej Górze. Wykono większość nasadzeń drzew i krzewów. Kontynuowane są też prace przy budowie chodników, zatok autobusowych i wjazdów na posesje.

Czytaj więcej...Warto dodać, że na Czyżkówku wraz z rozbudową ulicy udało się przebudować część ulic lokalnych. Twardą nawierzchnię zyskała między innymi ulica Wyrzyska, oraz odcinki ulic Okopowej i Zielonej. Po północnej stronie wytyczono też od Koronowskiej do Chojnickiej drogę serwisową wyposażoną w wyniesione skrzyżowania poprawiające bezpieczeństwo oraz miejsca parkingowe.

W sąsiedztwie zabudowań ustawiliśmy ekrany akustyczne. Skrzyżowania z ul. Filtrową i Flisacką będą wyposażane w nowe sygnalizacje.

W wakacje zakładamy uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, które umożliwi rozliczenie całego zadania. Inwestycja realizowana jest z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dofinansowanie pozyskano w drodze konkursu.


Czytaj więcej...Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej wygodnie dojedziemy do trasy ekspresowej S5, w godzinach szczytu nie będą tworzyć się zatory, autobusy w stronę centrum pojadą wydzielonym buspasem, a rowerzyści zyskają bezpieczną drogę rowerową. Nowa dwujezdniowa ulica zapewni nie tylko bezpieczne i szybkie połączenie z trasą ekspresową S5. To również duże udogodnienie dla mieszkańców Osowej Góry.

Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej w liczbach:
• Koszt prac budowlanych – 75,8 mln zł
• Długość modernizowanego odcinka – 4,55 km
• Długość buspasa – 2,95 km
• Długość dróg rowerowych – 4,95 km
• Powierzchnia chodników - 14840 m2

Strona 1 z 223