Aktualności

Czytaj więcej...Trwa remont kolejnego odcinka ul. Jagiellońskiej od ronda Fordońskiego w stronę ul. Łużyckiej. Wcześniej prowadzone były prace przy torowisku. Doświetliliśmy też wszystkie przejścia bez sygnalizacji.
Wykonane prace usprawnią ruch na tym odcinku i poprawią bezpieczeństwo pieszych.


Czytaj więcej...Remont ul. Jagiellońskiej rozpoczął się w ubiegłym tygodniu od frezowania nawierzchni wewnętrznego pasa ruchu. Po usunięciu warstw asfaltu okazało się, że konieczne będą dodatkowe prace przy wymianie części podbudowy. Równocześnie ustawiane są nowe krawężniki. Wszystkie prace zakończą się w pierwszej połowie grudnia. Po ułożeniu nawierzchni odnowione zostanie oznakowanie poziome.
Koszt zadania to 600 tysięcy złotych.

Czytaj więcej...Warto podkreślić, że w tym roku wzdłuż ul. Jagiellońskiej prowadzone były również prace przy torowisku.
Zagęszczono i uzupełniano podtorze. Wszystkie prace odbywały się w nocy, by nie zakłócać ruchu tramwajowego na magistralnej linii.

Czytaj więcej...Zakończyliśmy też doświetlanie przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej.
Dodatkowe oprawy poprawiają widoczność pieszych na wysokości ul. Łużyckiej, M. Piotrowskiego i K. Gotowskiego. W poprzednich latach remontowane były również odcinki nawierzchni na wysokości parku Ludowego im W. Witosa.

Czytaj więcej...Równocześnie prowadzone są prace przy remontach nawierzchni kolejnych ulic: Kruszyńskiej na Osowej Górze i krótkim odcinku ul. Wojska Polskiego na Wyżynach (od wiaduktu do kładki). W tych miejscach pozostało już tylko do wymalowania oznakowanie poziome.

Kończą się też prace na ul. Stawowej. Wykonana została już nawierzchnia. Obecnie wykańczane są już miejsca parkingowe oraz kontynuowane są prace w pasie zieleni..

Czytaj więcej...Rozpoczęliśmy montaż pierwszych elementów świątecznych ozdób i iluminacji. Świetlne łańcuchy, kule, żarówki i inne dekoracje rozświetlą wiele bydgoskich ulic i placów. Pierwsze prace rozpoczęły się już na ul. Długiej.

Bydgoszcz w ostatnich latach uznawana jest za jedno z najpiękniej przystrojonych miast w Polsce.

Czytaj więcej...Najwięcej dekoracji tradycyjnie rozbłyśnie na Starym Rynku. Ustawimy tam nową instalację w formie 5 metrowej figury anioła, który swoją formą nawiązywać będzie do artystycznej rzeźby. Pojawią się święcące prezenty, stylowe przedwojenne auto w formie iluminacji. Dodatkowo oprócz świecącego fotela, rozbłyśnie też instalacja w formie kominka.

Czytaj więcej...Tradycyjnie podświetlimy też gmach bydgoskiego ratusza multimedialną instalacją.
Latarnie na Rynku przybiorą formę świetlistych kwiatów. Na płycie Starego Rynku ustawimy przystrojoną kilkunastometrową choinkę, która przyjedzie do nas z Borów Tucholskich.
Dekoracje, w formie karety z reniferem oraz Gracja z parasolką przeszły już gruntowną renowację.

Czytaj więcej...Nową dekorację zyska również Most Królowej Jadwigi w formie trzymetrowych świetlistych królewskich koron. 
Nad ul. T. Magdzińskiego zamontowana zostanie natomiast instalacja świetlna w formie żarówek, a nad ulicą Długą przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą.
Nowymi elementami będą kule świetlne nad ul. Batorego.

Czytaj więcej...Ubiegłoroczne iluminacje w formie aniołów ponownie ustawimy m.in. w Starym Fordonie, gdzie również ozdobimy latarnie na Rynku. Stanie tu też piękna choinka. Sanie z reniferami ozdobią ul. Mickiewicza. Na terenie miasta udekorujemy również drzewa- na Placu Teatralnym, rondzie Jagiellonów i ul. Gdańskiej.
Jak co roku dekorować będziemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej. 

Czytaj więcej...Większośc świątecznych dekoracji zamontowana zostanie do końca listopada. Będą zdobić Bydgoszcz do końca stycznia.

Ze względu na trudną sytuacją epidemiologiczną w tym roku na ul. Mostowej nie odbędzie się tradycyjny Bydgoski Jarmark Świąteczny. Przeniesiony zostanie do świata wirtualnego.Trwa budowa ostatnich nowych jezdni wokół ronda Kujawskiego. Wkrótce przez to skrzyżowanie zaczną również kursować tramwaje. To właśnie w tym miejscu toczy się teraz najwięcej prac.

Czytaj więcej...Podobnie jak zostało to wykonane na pozostałych jezdniach, wlot do Ronda Kujawskiej od strony ul. Solskiego oraz wylot w kierunku ronda Inowrocławskiego są obniżane. Wymaga to rozbiórki ostatnich elementów dawnego przejścia podziemnego oraz przełożenia wielu instalacji elektroenergetycznych, teletechnicznych oraz innych mediów. Równolegle wykonywany jest duży zakres robót ziemnych oraz układane jest nowa kanalizacja deszczowa.

Czytaj więcej...W ciągu ul. Solskiego dobudowany zostanie jeszcze blisko 100-metrowy odcinek torowiska w kierunku Szwederowa. Będzie on pełnił funkcję torów odstawczych, a docelowo w tym miejscu zacznie się nowa linia tramwajowa w kierunku ronda Grunwaldzkiego. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć przy realizacji tego zadania kolejnej ingerencji w rondo Kujawskie. Zarówno na Kujawskiej jak i ul. Solskiego od strony Szwederowa również dobudowane zostaną jeszcze drogi rowerowe z wygodną asfaltową nawierzchnią. 

Czytaj więcej...Ciekawym rozwiązaniem zlokalizowanym pomiędzy obiema jezdniami ul. Kujawskiej pomiędzy rondem i stacją benzynową będzie parking P+R. M on zachęcać do przesiadki na tramwaj i kontynuowania podróży po ścisłym centrum miasta komunikacją publiczną.
Obecnie w tym miejscu prowadzone są roboty ziemne i kanalizacyjne.


Czytaj więcej...Kontynuowane są też prace przy budowie schodów łączących ulicę Kujawską ze Wzgórzem Wolności. Docelowo wokół nich nasadzonych zostaną też liczne krzewy. Schody powstają w miejscu starej konstrukcji, która przez wiele lat ze względu na zły stan techniczny oraz bardzo wąskie stopnie była wyłączona z użytkowania.
Pisaliśmy więcej o tym TUTAJ


Czytaj więcej...Obecnie prowadzone są też prace przy nawierzchni zachodniej strony ul. Kujawskiej. Kontynuowane są też roboty przy torowisku ul. Toruńskiej oraz ścieżkach rowerowych w obrębie ronda Bernardyńskiego. na którym zamontowana zostało już sygnalizacja świetlna.
Czytaj więcej...20 listopada w godzinach przedpołudniowych planowane są natomiast kolejne próbne przejazdy tramwajów przez teren realizowanej inwestycji. Dlatego warto w tym miejscu zachować większą ostrożność. Przypominamy, że od 6 grudnia Kujawską będą już kursować nowe linie tramwajowe nr 2,9 i 11.

Obecnie w rejonie zatok i peronów uzupełniana jest infrastruktura przystankowa. Montowane są wiaty i barierki.

Czytaj więcej...Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i zrealizowaną już przebudową węzła Szarych Szeregów przekroczy 350 mln zł. Inwestycja polega na budowie nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego.


Konieczna była także modernizacja obu rond oraz dróg dojazdowych. Powstaje również infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Na jezdni wschodniej ul. Kujawskiej wydzielony zostanie buspas. Wszystkie rozwiązania dostosowywane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co oznacza m.in. budowę pochylni dla wózków, wyposażenie sygnalizacji drogowej w sygnalizatory dźwiękowe czy wbudowanie elementów ryflowanych ułatwiających orientację. Wiosną planowane są też nasadzenia nowych drzew i krzewów.

Czytaj więcej...Rozpoczęły się prace przy budowie umocnionego nabrzeża w Starym Fordonie.
Umożliwi ona cumowanie i wodowanie łodzi oraz zachęci do odpoczynku nad Wisłą.

Trwa też przetarg na kompleksową rewitalizację uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulica Bydgoską i brzegiem Wisły. Nabiorą one estetycznego wyglądu i zachęcą do rekreacji. 

Czytaj więcej...Nabrzeże ma pełnić kilka funkcji. Podstawowa to wzmocnienie potencjału Starego Fordonu, który znów zwraca się ku Wiśle. Będzie to miejsce wypoczynku i rekreacji z siedziskami. Stworzy również możliwość wodowania i cumowania jednostek pływających. Umocnione nabrzeże będzie również pełniło funkcję ochronną (ostrogi) i będzie wzmacniać projektowaną drogę dojazdową do planowanego w przyszłości portu.

Czytaj więcej...W trakcie prac, zadanie zostało rozszerzone o elementy związane z monitoringiem. Nabrzeże będzie wyposażone w oświetlenie i odwodnienie. Zadanie wprowadzono do planu rewitalizacji Starego Fordonu w wyniku konsultacji społecznych. Do nabrzeża prowadzić będzie wyremontowana ulica A. Frycza-Modrzewskiego.

Czytaj więcej...Projekt uwzględnia duże wahania poziomu rzeki. Wykonawca rozpoczął już prace ziemne i przygotowuje się do pogrążania stalowych grodzic. Najdłuższe z nich z mają 12 metrów. Ścianki w brzegu rzeki zabezpieczą nabrzeże przed podmywaniem. Staną się jednocześnie częścią obiektu, na której powstanie zbrojona betonowa konstrukcja kolejnych stopni nabrzeża.
Prace budowlane pochłoną 7,24 mln zł. Ich zakończenie planowane jest na koniec przyszłego roku.

To nie koniec inwestycji w Starym Fordonie.

Obecnie trwa przetarg na kompleksową rewitalizację uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulica Bydgoską a brzegiem Wisły.
Nabiorą one estetycznego wyglądu i zachęcą do rekreacji. Zbudujemy też skatepark, pumptruck, plac zabaw, ścianki wspinaczkowe i boisko do siatkówki plażowej. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Na początku bieżącego roku podpisaliśmy natomiast umowę na rewitalizację Rynku w Starym Fordonie. Inwestycja pochłonie ponad 7 mln zł.Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji. Wybraliśmy ją w drodze konkursu i konsultowaliśmy z mieszkańcami. Rynek po rewitalizacji stanie się niewątpliwie wizytówką Starego Fordonu. Więcej na tent temat TUTAJ

 

Strona 1 z 263