Aktualności drogowe

Czytaj więcej...
Już wcześniej pisaliśmy, że: "to nie są tanie rzeczy." Płużenie śniegu, czyli mechaniczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego z jezdni wraz z posypywaniem chlorkiem wapnia w ilości 30g/m2 za 1 km drogi, to wydatek oscylujący na poziomie 325 zł. brutto.

Czytaj więcej...
W środę tj. 20.o3. rozpoczną się prace budowlane przy realizacji linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej. Obszar prac zaznaczyliśmy na załączonym niżej planie sytuacyjnym.

Załączniki:
Pobierz plik (TOR Solskiego-WP.jpg)TOR Solskiego-WP.jpg[ ]246 kB

Czytaj więcej...
Od 16.o3. w związku z zaawansowaniem prowadzonych na ulicy prac – wykonawca wprowadza, kolejną tymczasową organizację ruchu. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Objazd dla pojazdów indywidualnych i komunikacji miejskiej prowadzi ulicami: Ametystową – Kasztelańską – Andersa – Wyzwolenia. Ruch pieszy wzdłuż ul. Bydgoskiej będzie zachowany (graf pod tekstem).
My wprowadzimy korekty w trasach komunikacji miejskiej:

  • linie autobusowe nr 65; 81; 82; 33N i 75 będą kierowane objazdem ulicą Kasztelańską,
  • na odcinku od przystanku Wyzwolenia / Styki do przystanku Niepodległości (pętla) zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa o numerze 165,
  • bilety z linii numer 165 będą honorowane na liniach 65; 81; 82; 75 i odwrotnie.

Rozkłady jazdy dostępne tutaj.


Czytaj więcej...

Wcześniej informowaliśmy o zmianach w organizacji ruchu na ulicach Magnuszewskiej oraz Wojska Polskiego, które miały czekać wszystkich uczestników ruchu od 23.03. Pierwotnie wykonawca robót właśnie na 23.03.2019 roku zaplanował rozpoczęcie prac na skrzyżowaniu ulic: Magnuszewska - Wojska Polskiego. Podjął jednak decyzję o zmianie terminu, ze względu na konieczność wykonania poprzecznego przejścia ciepłociągu przez ulicę Wojska Polskiego na wysokości pętli tramwajowej.
W związku z tym, z 13 na 14 kwietnia planuje zamknięcie odcinka północnej jezdni ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Magnuszewskiej do przejazdu tymczasowego przez torowisko tramwajowe, wykonane na wysokości wjazdu do centrum handlowego i stacji paliw.
Ponadto od 30.03.2019 roku żeby usprawnić kursowanie komunikacji autobusowej w ciągu ul. Bełzy (obecnie ruch przy skrzyżowaniu ul. Bełzy i Wojska Polskiego odbywa się wahadłowo) dla autobusów MZK otworzy nowo wybudowany odcinek ul. Bełzy i rozpocznie prace na drugiej połowie jezdni.
Miejskie autobusy będą mogły przejechać po nowo wybudowanym fragmencie wyspy centralnej i przejechać na jezdnię północną ulicy Wojska Polskiego jadąc w kierunku Zachemu. Komunikacja nie będzie już korzystała z tymczasowego przejazdu przez torowisko, wykonane w pobliżu skrzyżowania.

Strona 1 z 162