Aktualności drogowe

Czytaj więcej...
O dodatkowych pracach, które musimy przeprowadzić w związku z remontem Mostów Solidarności pisaliśmy już wcześniej.

Czytaj więcej...
Wczoraj tj. środa 19.09. nasi inspektorzy zauważyli uszkodzenie profilowanego krawężnika tramwajowego na peronie wiedeńskim.

Bern

Niestety, to kolejny przykład na nieprzestrzeganie oznakowania, tym razem znajdującego się przed peronem wiedeńskim w ciągu ulicy Marszałka Focha. Zgodnie z obowiązującą w tym miejscu organizacją ruchu prawy pas jezdni w kierunku do centrum jest dedykowany dla autobusów i pojazdów z rozstawem osi powyżej 2 metrów, czyli gabarytami zbliżonych do autobusów i większych, dopuszczonych w tym miejscu do ruchu. Drugi, lewy pas w kierunku do centrum jest dedykowany dla węższych pojazdów o rozstawie osi do 2 metrów.

mt_ignore

W efekcie nieprzestrzegania oznakowania dochodzi do permanentnego niszczenia elementów odblaskowych, rozdzielających pasy, a wczoraj zarejestrowaliśmy uszkodzenie tramwajowego krawężnika profilowanego wykonanego z betonu polimerowego.

Bern

Materiału, który jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, ale oczywiście w pewnych granicach, które tutaj ewidentnie zostały przekroczone.
Już rozmawialiśmy z wykonawcą na temat, w jaki sposób naprawić uszkodzenie.

Czytaj więcej...
Trwa współzawodnictwo w pucharze Rowerowej Stolicy Polski i osiągnęło półmetek. Do tej pory nasza Zarządowa drużyna w skład, której wchodzą 24 osoby wykręciła 3 373 kilometry. Tym samym dorzuciliśmy pięć punktów do klasyfikacji generalnej. Przypominany, że rywalizacja potrwa do końca września. Ciekawostki z aplikacji Aktywna Bydgoszcz


Czytaj więcej...
Wykonawca robót poinformował nas, że od dnia 18.09.2019r. ruch na ul. Grunwaldzkiej, od skrzyżowania z ul. Filtrową do ulicy Koronowskiej poprowadzi po nowo wybudowanej jezdni północnej. Zamknie ulicę Flisacką przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką.

Strona 1 z 192