Zdjęcia i historie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy

Czytaj więcej...
Bardzo chętnie korzystamy i publikujemy wspomnienia, historie spisane i utrwalone na zdjęciach przez Pana Stanisława Sitarka. Człowieka wielkiej pasji komunikacyjnej. Śledzącego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość komunikacji miejskiej w naszym mieście. Do tego, chętnie dzielącego się swoim zamiłowaniem z innymi. Już wcześniej skorzystaliśmy ze zbiorów Pana Stanisława tworząc galerię zdjęć, czy opisując historię zabytkowego tramwaju, który najpierw był domkiem letniskowym w Babilonie, a później kurnikiem leśniczego. Publikowaliśmy także wspomnienie z budowy linii tramwajowej do dworca PKP. Dzisiaj publikujemy wspomnienie 70 - lecia komunikacji w Bydgoszczy i opowieści już wówczas ponad 80- letnich pracowników bydgoskiej komunikacji.

Załączniki:
Pobierz plik (Wspomnienia pracowników.pdf)Wspomnienia pracowników.pdf[ ]143 kB

Czytaj więcej...
To niewiarygodne, ale tramwaj, którym jeździcie dzisiaj po Bydgoszczy w okresie wakacji letnich został wybudowany w 1896 roku! Po wojnie w latach 50 najpierw został domkiem kempingowym, a później kurnikiem u leśniczego. Dzisiaj po odbudowie wygląda, jak po wyjeździe z fabryki 123 lata temu. Historię bydgoskiego "Persila" o numerze bocznym 14 opisał, znany miłośnik komunikacji miejskiej Pan Stanisław Sitarek. Z całością możecie się zapoznać otwierając załącznik PDF. Miłej lektury.

Załączniki:
Pobierz plik (Herbrand z 1935 rok.pdf)Herbrand z 1935 rok.pdf[ ]994 kB

Czytaj więcej...
Wczoraj napisaliśmy o komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. W treści publikacji znalazła się historia tramwaju, którego Bydgoszczanie nazwali Persil. W tekście padło pytanie, dlaczego akurat Persil? Długo nie trzeba było czekać na reakcję ze strony śledzących naszą stronę internetową Czytelników.

Pan Marek, któremu serdecznie dziękujemy za błyskawiczną reakcję, napisał do nas i przesłał zdjęcie. Jednocześnie podpowiedział, że nazwa może się wywodzić od Polskiej Spółki Akcyjnej Persil z Bydgoszczy. W okresie międzywojennym potentata z branży proszkowo-mydlanej. Dodatkowo udało nam się znaleźć na jednym z portali rachunek wystawiony w czasie XX-lecia międzywojennego przez wspomnianą wcześniej spółkę.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...
... niemal tyle notujemy przejazdów Pasażerów, bydgoską komunikacją miejską w ciągu dnia w zależności od różnych okresów w roku. Uzyskanie takiego wyniku jest możliwe dzięki rozwiniętej sieci połączeń autobusowych i tramwajowych.

Strona 1 z 2