Aktualności drogowe

Czytaj więcej...
Trwają zaawansowane prace rozbiórkowe nieruchomości przy ulicy Toruńskiej, które znajdują się w linii budowy tramwaju w ulicy Kujawskiej.
Wczoraj tj. 18.02. ekipy przygotowywały rampy do sprawnej obsługi transportowej placu budowy. Dzisiaj od rana w pierwszej kolejności zburzone zostały przybudówki przylegające do kamienic. W ciągu dnia będą rozbierane kamienice.
Wielu mieszkańców jest na miejscu i z zaciekawieniem obserwuje prace i robi zdjęcia. Po zakończeniu prac przy ulicy Toruńskiej, ekipa przeniesie się tuż za rondo Kujawskie, żeby wyburzyć nieruchomości znajdujące się między dwiema jezdniami tuż przed stacją benzynową. Po uporządkowaniu terenu, powstanie w tym miejscu tymczasowe zaplecze budowy.
Dla wszystkich zainteresowanych przypominamy historię powstawania linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej w opracowaniu wielkiego miłośnika komunikacji miejskiej Pana Stanisława Sitarka niżej w załączniku pdf. Miłej lektury.

Załączniki:
Pobierz plik (Linia tramwajowa na ul. Kujawski.pdf)Linia tramwajowa na ul. Kujawski.pdf[ ]1909 kB

Czytaj więcej...
Trudna sytuacja na rynku wykonawców w żaden sposób nie zmienia naszych planów dotyczących budowy peronu wiedeńskiego na Pl. Teatralnym w ulicy Marszałka Focha. Właśnie ponowiliśmy przetarg.

Czytaj więcej...
Kilka dni temu napisaliśmy, że przekazujemy teren budowy pod realizację inwestycji związanej z budową linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej wraz z zakupem nowego taboru tramwajowego. Planowo prace miały się rozpocząć dzisiaj tj. 15.02., ale wykonawca już wcześniej zabezpieczył teren i przeprowadził pierwsze rozbiórki.

Czytaj więcej...
Dzisiaj tj. 06.02. w naszej siedzibie przy ul. Toruńskiej o godzinie 11:00 spotkali się m.in. wykonawcy oraz gestorzy sieci i przejęli od nas plac budowy linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej. Jutro i po jutrze 07 i 08.02. przekażemy do rozbiórek nieruchomości kolidujące z rozpoczynającą się inwestycją drogową. Pierwsze rozbiórki wstępnie zaplanowano na 15.02.

Strona 1 z 159