Czekamy na opinie mieszkańców w sprawie sieci połączeń komunikacji miejskiej po ruruchomieniu torowiska na ul. Kujawskiej oraz w temacie budowy bezpiecznych i przyjazdnych prystanków wiedeńskich. Twoja opinia ma znaczenie.

News-KujawskaJak i gdzie pojadą bydgoskie autobusy i tramwaje - Ty decydujesz.
Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie torowiska wzdłuż rozbudowywanej ul. Kujawskiej. Za kilka lat natomiast powstanie nowa przeprawa mostowa nad Brdą w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. Obie inwestycje zmienią dotychczasowy układ komunikacyjny w mieście.

Od 18 września do 9 października zapraszamy do konsultacji społecznych wstępnej koncepcji nowego układu linii tramwajowych i autobusowych w Bydgoszczy.

Karta konsultacyjna i szczegóły dostępne na stronie https://www.bydgoskiekonsultacje.pl/2020/09/w.html

Pisaliśmy też o tym TUTAJ

 

przystanek-wwwPrzystanki wiedeńskie - zapraszamy na konsultacje 
Zakończyliśmy prace nad koncepcją przebudowy przystanków wzdłuż ul. Gdańskiej. Chcemy by poprawiły bezpieczeństwo, ułatwiały podróże osobom z niepełnosprawnościami i jeszcze lepiej skomunikowały centrum z wykorzystaniem tramwajów.

Od 8 do 29 września zapraszamy do konsultacji społecznych.

Docelowo ulica Gdańska zostanie wyposażona w perony wiedeńskie poprawiające bezpieczeństwo pasażerów na odcinku od pl. Teatralnego do Kamiennej. Koncepcja zakłada budowę 13 przystanków, w tym 12 (6 par) na Gdańskiej.

Karta konsultacyjna i szczegóły dostępne na stronie https://www.bydgoskiekonsultacje.pl/2020/09/przyjazne-i-bezpieczne-przystanki-dla.html

Pisaliśmy o tym TUTAJ