Aktualności komunikacyjne

Czytaj więcej...We wtorek (15 października) ze względu na ćwiczenia związane z akcją przeciwpowodziową nieprzejezdna  w godzinach od 9:00 do 12:00 będzie ulica Toruńska w Łęgnowie. Objazd poprowadzi ulicą Nowotoruńską.

Ulica Toruńska będzie zamknięta na wysokości oczyszczalni ścieków w ramach ćwiczeń „Kobra19”. Podczas akcji sprawdzana będzie gotowość do użycia mobilnej zapory. Jest ona montowana w poprzek ulicy Toruńskiej. Konstrukcja stanowi element zmodernizowanego wału przeciwpowodziowego chroniącego osiedle Łęgnowo Wieś. W trakcie ćwiczeń uzupełnione zostaną też magazyny przeciwpowodziowe.

Zamkniętą ulicę Toruńską można ominąć korzystając z ulic Hutniczej, Nowotoruńskiej i Plątnowskiej. Ze względu na brak możliwości zawracania autobusów oraz ominięcia przeszkody konieczne będzie tymczasowe skrócenie kilku kursów  linii nr 73. Autobusy wyjeżdżające z pętli w Łęgnowie o godnie 8:57, 9:58 i 10:58 pojadą w kierunku osiedla Eskulapa ulicą Hutniczą. Pominą obsługę przystanków znajdujących się na Świetlicowej,  Nowotoruńskiej, Plątnowskiej i Toruńskiej (od Plątnowskiej do Hutniczej). Również kursy realizowane z pętli Eskulapa o godzinie 8:53, 9:54 i 10:58 pojadą w kierunku Łęgnowa ulicą Hutniczą z pominięciem przystanków znajdujących się na osiedlu Łęgnowo Wieś oraz przy ul. Nowotoruńskiej.


Zawieszone  przystanki na trasie objazdu:

 • Świetlicowa,
 • Spółdzielcza,
 • Nowotoruńska / Żółwińska,
 • Nowotoruńska / Przepompownia,
 • Nowotoruńska / Plątnowska,
 • Plątnowska / Przejazd,
 • Plątnowska / Otorowska,
 • Plątnowska / Kościół,
 • Toruńska / Wieża Ciśnień,
 • Toruńska / Przyłubska,
 • Toruńska / Wypaleniska,
 • Dworzec Łęgnowo.

Czytaj więcej...

W związku z nowym połączeniem lotniczym  do i z Warszawy od niedzieli (27 października) uruchamiamy dodatkowe kursy na linii nr 80. Życzymy naszym pasażerom udanych podróży.

Zmiany wprowadzimy od 27 października. Dodatkowe kursy na linii nr 80 umożliwią dotarcie na odprawę oraz dojazd do centrum miasta. Linia łączy oprócz lotniska najważniejsze węzły komunikacyjne w mieście: rondo Jagiellonów, dworzec PKS oraz dworzec kolejowy.  Jest obsługiwana nowoczesnym niskopodłogowym taborem. Pojazdy są wyposażone w biletomaty. Z nowym rozkładem jazdy można zapoznać się TUTAJ.

Krótka historia

Linię nr 80 uruchomiliśmy już w 1997 roku. Początkowo łączyła osiedle Zawisza z osiedlem Glinki-Rupienica. Autobusy dojeżdżały wyłącznie do skrzyżowania z ul. Wąbrzeską. W 1999 roku wydłużyliśmy tę trasę do Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Czytaj więcej...W związku z planowaną blokadą ulicy Fordońskiej (na wysokości skrzyżowania z ulicą Kapliczną) w dniu 09.10.2019 r. między godziną 16:00 a 17:00 należy spodziewać się uturnień w ruchu pojazdów komunikacji publicznej. W przypadku wystąpienia poważnych utrudnień linie autobusowe zostaną skierowane na trasy czasowo zmienione:

Linia nr 65 od przystanku Fordońska / Fabryczna do przystanku Fordońska / Kaliskiego oraz od przystanku Fordońska / Wyszogrodzka do przystanku Fordońska / Wyścigowa ulicami Fordońską, estakadą tramwajową, Cz. Lewińskiego, Akademicką, S. Kaliskiego.

Linia nr 69 od przystanku Fordońska / Fabryczna do przystanku Matki Teresy z Kalkuty / Akademicka oraz od przystanku Matki Teresy z Kalkuty / Romanowskiej do przystanku Fordońska / Wyścigowa ulicami Fordońską, estakadą tramwajową, Cz. Lewińskiego.

Linia nr 73 od przystanku Dworzec Wschód do przystanku Matki Teresy z Kalkuty / Akademicka oraz od przystanku Matki Teresy z Kalkuty / Romanowskiej do przystanku Dworzec Wschód ulicami Dźwigową, Pod Wiaduktem, Inwalidów, Cz. Lewińskiego.

Linia nr 74 od pętli Wyścigowa do przystanku Skandynawska / Ikea oraz od przystanku Skandynawska / Ikea do pętli Wyścigowa estakadą tramwajową, ulicami Cz. Lewińskiego, M. Rejewskiego.

Linia nr 83 od przystanku Dworzec Bielawy do przystanku Przylesie i od przystanku Przylesie do przystanku Kamienna / Fabryczna ulicami Kamienną, Fabryczną, Fordońską, estakadą tramwajową, Cz. Lewińskiego, Akademicką.

Linia nr 89  od przystanku Fordońska / Fabryczna do przystanku Przylesie i od przystanku Przylesie do przystanku Fordońska / Wyścigowa ulicami Fordońską, estakada tramwajową, Cz. Lewińskiego, Akademicką.

Linie nr 65, 69, 83 i 89 jadąc w kierunku Fordonu zatrzymają się na przystanku tramwajowym pn. Fordońska / Wyścigowa (przed wjazdem na estakadę).

 

Czytaj więcej...Informujemy, że w dniu 13.10.2019 r. (niedziela) w godzinach od ok. 10:00 do ok. 15:00 w związku z organizacją imprezy pn. „Półmaraton Bydgoski" wyłączona z ruchu tramwajowego i autobusowego zostanie ulica Gdańska od skrzyżowania z ulicą 11 listopada do skrzyżowania z ulicą Konną.

Strona 1 z 126