122N2

W niedzielę po górnym tarasie kursowały specjalne linie mikołajkowe. Skorzystało z nich kilkaset osób. Pasażerowie, dzięki uprzejmości wykonawcy mogli też liczyć na gorącą napoje. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Przypominamy, że 12 grudnia na Kapuściska, Glinki i Wyżyny wracają regularne linie. Zmienią się rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych oraz kilku linii autobusowych.

Najwięcej prac przy rozbudowie węzła Szarych Szeregów wykonywanych było przy infrastrukturze torowo-sieciowej. Inwestycja polegała nie tylko na jej kompletnej wymianie, ale wprowadzeniu również nowych relacji przejazdu na węźle Szarych Szeregów oraz pętli przy ul. Magnuszewskiej. Wszystkie nowe perony są położone na wyższym poziomie niż stare przystanki. Ułatwia to wsiadanie i wysiadanie z pojazdów szczególnie osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Standardem w trakcie prowadzonych inwestycji od kilku lat są płytki ułatwiające orientację osobom niewidomym lub niedowidzącym. Przystanki są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze z rozkładami jazdy. Kończymy też programowanie sygnalizacji, która w sposób priorytetowy traktować ma tramwaje. Przystanki zlokalizowaliśmy na wszystkich kierunkach, co pozwoli na wygodniejsze przesiadki, szczególnie po otwarciu torowiska na Kujawskiej. 

122N1

Zmiany w rozkładach

Wczoraj po górnym tarasie kursowały specjalne linie tramwajowe. Zabytkowa „eNka” oraz nowoczesny „niskopodłogowiec” woziły bydgoszczan pomiędzy pętlami Wyżyny, Glinki i Kapuściska. W czwartek (12 grudnia) na Kapuściska, Glinki i Wyżyny skierowane zostaną regularne linie.           

 • Na Kapuściska pojadą linie nr 7 i 8,
 • Na Glinki linia nr 4.
 • Na ulicy Wojska Polskiego na zmodernizowanej pętli przy ul. Magnuszewskiej (pętla Wyżyny) będą kończyły trasę linie nr 2 i 9.

Nowoczesne Swingi zakupione podczas modernizacji pętli na Kapuściskach oraz pod kątem rozbudowy ul. Kujawskiej będą obsługiwać linie nr 2,4 i 8. Kursy pojazdów niskopodłogowych będą oznaczone w rozkładzie jazdy

Jednocześnie od 12 grudnia zmienią się też rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych oraz linii autobusowych nr 53, 61 i 31N. Z nowymi rozkładami obowiązującymi od czwartku można  zapoznać się w zakładce "Rozkład jazdy".

eNka

Z myślą o zapewnieniu dogodnego dojazdu do zabudowań zlokalizowanych wokół Babiej Wsi oraz obiektów sportowych linia nr 2 będzie wykonywała w obu kierunkach tak zwane przejazdy kieszeniowe przez pętlę na Babiej Wsi. To tymczasowe rozwiązanie do czasu zakończenia rozbudowy ronda Bernardyńskiego. Pozostałe linie (nr 4,7,8) pojadą bezpośrednio na docelowe pętle. Docelowy układ nowych linii będzie wprowadzony po oddaniu do użytku torowiska na Kujawskiej. Poprzedzą go konsultacje społeczne.

Działamy dalej

Rozbudowa węzła Szarych Szeregów to jedna z kilku inwestycji, którą przygotowaliśmy z myślą o wzmocnieniu roli transportu publicznego w Bydgoszczy. Zaawansowane prace prowadzone są przy  kolejnych zadaniach m.in.:

 • rozbudowa Grunwaldzkiej wraz z budową buspasów
 • rozbudowa ul. Kujawskiej o torowisko i buspas
 • budowa buspasów na ul. Gdańskiej

Przygotowujemy się do uruchomienia następnych inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych. Są wśród nich m.in.

 • budowa nowego mostu  tramwajowego przez Brdę wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego
 • budowa buspasa na ul. Kolbego
 • modernizacja torowiska na ul. Toruńskiej

Wkrótce rozpoczniemy też prace koncepcyjne związane z dalszą rozbudową torowisk oraz przebudową przystanków tramwajowych na ul. Gdańskiej.

To już za nami

W tej perspektywie unijnej z myślą o poprawie funkcjonowania transportu publicznego udało się  nam już zrealizować kilka innych dużych zadań. To między innymi:

 • przebudowa torowiska na ul. Chodkiewicza wraz z pętlą
 • modernizacja pętli na Kapuściskach
 • budowa buspasa na Wałach Jagiellońskich
 • zakup 21 nowoczesnych tramwajów
 • remont torowiska na ul. Wojska Polskiego