Autobus

W poniedziałek (4 listopada) ruszy kolejny etap prac przy budowie nowego ronda na połączeniu ulic Broniewskiego, Stawowej i Władysława IV. Na Błoniu skorygowany zostanie tymczasowo przebieg linii nr 57.

Prace przy budowie ronda wykonawca rozpoczął w ubiegłym tygodniu. Teraz w kolejnym ich etapie konieczne jest zamknięcie części ul. Stawowej od strony zachodniej (dojazd od strony ul. ks. Schulza).

W związku z tym nieznacznie zmieni się trasa linii nr 57, która poprowadzi od modernizowanego skrzyżowania do pętli Błonie ulicami Broniewskiego oraz Szubińską. Wyłączony z obsługi w obu kierunkach będzie tylko przystanek Schulza-Stawowa.

Zmiany zostaną wprowadzone około południa. Kierowcy mogą ominąć plac budowy korzystając także z innych ulic równoległych do Stawowej.

Warto wiedzieć

W ramach realizowanej inwestycji na połączeniu ulic Broniewskiego, Władysława IV i Stawowej zbudujemy wyspę centralną i przebudujemy 4 wloty ulic. Jezdnie zostaną przed rondem rozdzielone niewielkimi azylami, które umożliwią pieszym przejście na drugą stronę ulicy w dwóch etapach. Dodatkowo odpowiedni profil wlotów wymusi ostrożniejszą jazdę. Przebudowane zostaną też chodniki przylegające do nowych jezdni. Zaplanowaliśmy też nowe nasadzenia. Wokół wyspy centralnej i na łukach wydzielimy dodatkowe, zabrukowane powierzchnie, które ułatwią manewry szczególnie większym pojazdom, m.in. autobusom. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdziło się na styku ulic Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

57 Um