biegtrzInformujemy, że w dniu 13.10.2019 r. (niedziela) w godzinach od ok. 10:00 do ok. 15:00 w związku z organizacją imprezy pn. „Półmaraton Bydgoski" wyłączona z ruchu tramwajowego i autobusowego zostanie ulica Gdańska od skrzyżowania z ulicą 11 listopada do skrzyżowania z ulicą Konną.


Zmiany w funkcjonowaniu komuniacji autobusowej:

Linia autobusowa nr 52
Kierunek do Podkowy – przebieg zmieniony od przystanku Sułkowskiego / Czerkaska ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Armii Krajowej / Zamczysko. Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: - Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek ul. Gdańska), Modrzewiowa / Gdańska, Las Gdański, Myślęcinek, Zamczysko / Gdańska. Linia ta zatrzymywać się będzie na przystanku pn. Leśne zlokalizowanym na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego.
Kierunek do Błonia – przebieg zmieniony od przystanku Armii Krajowej / Jeździecka alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicami Kamienną i J. Sułkowskiego do przystanku Leśne.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Zamczysko / Armii Krajowej, Zamczysko / Gdańska, Myślęcinek, Las Gdański, Modrzewiowa / Gdańska.
Linia ta zatrzymywać się będzie na przystanku zlokalizowanym na alei Armii Krajowej za skrzyżowaniem z ulicą Zamczysko.


Linia międzygminna nr 93
Kierunek do Niw, Wilcza – przebieg zmieniony od przystanku Dworzec Leśne ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Osielsko / Myślęcinek.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek ulica Gdańska), Modrzewiowa / Gdańska, Las Gdański, Myślęcinek, Gdańska / Jeździecka. Dodatkowe przystanki na trasie: Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego), Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek linii nr 52)
Kierunek do Dworca Leśnego – przebieg zmieniony od przystanku Osielsko / Myślęcinek alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicami Kamienną i J. Sułkowskiego do przystanku Dworzec Leśne.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Gdańska / Jeździecka, Myślęcinek, Las Gdański, Modrzewiowa / Gdańska.
Dodatkowe przystanki na trasie: Armii Krajowej / Jeździecka (przystanek linii nr 52), Armii Krajowej / Zamczysko.


Linia międzygminna nr 94
Kierunek do Żołędowa, Nekli – przebieg zmieniony od przystanku Dworzec Leśne ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Gdańska / Jeździecka.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek ulica Gdańska), Modrzewiowa / Gdańska, Las Gdański, Myślęcinek.
Dodatkowe przystanki na trasie: Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego), Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek linii nr 52).
Kierunek do Dworca Leśnego – przebieg zmieniony od przystanku Jeździecka / Ogród Botaniczny ulicą Jeździecką, alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicami Kamienną
i J. Sułkowskiego do przystanku Dworzec Leśne.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Gdańska / Jeździecka, Myślęcinek, Las Gdański, Modrzewiowa / Gdańska.
Dodatkowe przystanki na trasie: Armii Krajowej / Jeździecka (przystanek linii nr 52), Armii Krajowej / Zamczysko.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej:
W czasie trwania imprezy wstrzymany zostanie całkowicie ruch tramwajów w ciągu ulicy Gdańskiej od skrzyżowania z ulicą K. Chodkiewicza do pętli Las Gdański. W związku z powyższym tramwaje będą w tym okresie kursować na trasach czasowo zmienionych:
Tramwaje linii nr 1 i 10 zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Bielawy.
Tramwaje linii nr 2 zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Rycerska.

Autobusowa komunikacja zastępcza:
Linia „Za T" będzie kursować na trasie rondo Jagiellonów – Gdańska – Czerkaska – Sułkowskiego – Dworzec Leśne z częstotliwością co 20 minut w godzinach od 10:00 - 15:00. Rozkład jazdy komunikacji zastępczej dostępny tutaj.
Bilety z linii tramwajowych będą po przesiadce honorowane w autobusowej komunikacji zastępczej i odwrotnie.