schronisko-567Dobiegają końca prace nad projektem nowego parkingu przy schronisku dla zwierząt wraz z ulicami dojazdowymi. Będą one wygodnym łącznikiem pomiędzy górnym i dolnym tarasem osiedla.
Wykonawca złożył wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).


Schronisko odwiedza wielu mieszkańców i wolontariuszy, którzy starają się pomóc w opiece nad czworonogami, bydgoszczanie regularnie wyprowadzają psy czekające na dom na spacery po pobliskich lasach.
Część bydgoszczan regularnie przywozi dary, które ułatwiają funkcjonowanie placówki (podkłady higieniczne, żwirki, karmy dla zwierząt). Dlatego zleciliśmy poprawę obsługi komunikacyjnej schroniska.

Koncepcja, na podstawie której opracowany został projekt przewiduje budowę parkingu zewnętrznego przy ul. Zalew z kilkunastoma miejscami parkingowymi, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami.
Projekt uwzględnia dodatkowo budowę ulic dojazdowych do parkingu, zarówno od strony skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy Grunwaldzkiej, jak i od strony ulicy Rekinowej.
Ułatwi to również dojazd do wielu posesji zlokalizowanych na górnym tarasie Osowej Góry.
Oprócz ul. Zalew twardą nawierzchnię zyskają fragmenty ulic Łowiskowej i Jeziornej. Wzdłuż ul. Zalew powstanie ciąg rowerowy.

schronisko-22334Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj". Prace projektowe dobiegają już końca.
Obecnie wykonawca złożył wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).
Zakończenie prac budowlanych planowane jest jeszcze w tym roku.

Koszt zadania to 3,8 mln zł.

To już kolejna inwestycja w tej części miasta. W ubiegłym roku zakończyła się rozbudowa ul. Grunwaldzkiej. Obecnie trwa budowa busasa na ul. Kolbego.