Zakończyła się budowa I etapu ulicy A. Kamińskiego na Flisach. W ramach zadania oprócz pieszojezdni dobudowane zostały miejsca postojowe dla aut. Nowy parking powstał też przy ul. Czołgistów na Jachcicach. Obie inwestycje zostały wskazane przez mieszkańców i zrealizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

czogistw-2Ulica Kamińskiego łączy ulicę Mińską z ul. S.Streicha. Oprócz dojazdu do posesji w tej części osiedla pozwala też pieszym i rowerzystom na dostanie się do bulwaru nad Kanałem Bydgoskim. W ramach I etapu zbudowany został odcinek znajdujący się przy skrzyżowaniu z ulicą Mińską. Powstała nowa pieszojezdnia o szerokości 5 metrów wyposażona w odwodnienie, dojścia oraz zjazdy na posesje. Zbudowany został też parking ze stanowiskami dla samochodów osobowych i zatoka dla większych pojazdów.

Budowa I etapu ul. A. Kamińskiego kosztowała 172 tysiące złotych. Została sfinansowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku w oparciu o środki z BBO doposażony został też plac zabaw i stworzony placu do Street workotu w Parku nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Mińskiej.

czogistw-3W ramach BBO zakończyła się również budowa parkingu przy ul. Czołgistów, który powstał po południowej stronie ulicy w rejonie apteki i biblioteki. Wraz z nim dobudowano chodnik ułatwiający dojście do tych obiektów. Prace budowlane kosztowały ponad 190 tysięcy złotych i objęte zostały 3-letnia gwarancją.


Wcześniej w oparciu o BBO przy bibliotece powstał niewielki plac zabaw. W tym roku na Jachcicach doświetliliśmy też przejścia dla pieszych na ul. Saperów i ustawiliśmy wiatę na przystanku Saperów-Ludwikowo.