K56W dniach z 12 na 13 października wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu w obrębie budowanego torowiska na ul. Kujawskiej.

Planowane zmiany:

- na rondzie Bernardyńskim dostawione zostaną znaki „uwaga tramwaj" – będzie to ważna zmiana dla kierowców, gdyż w ciągu najbliższych dni planowane są próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku ul. Kujawskiej.
Tramwaje pojawią się na rondzie Bernardyńskim i Kujawskim oraz będą przecinać pasy ruchu pojazdów.

- na rondzie Kujawskim (przy centrum handlowym) w miejscu gdzie obecnie mamy zlokalizowane skrzyżowanie i "łamane pierwszeństwo", wprowadzony zostanie ruch okrężnych (duże rondo).
Pozwoli to otworzyć ul. Kujawską od strony ul. Tucholskiej i zamknąć ul. Kujawską od strony ul. Konopnickiej (gdzie obecnie poruszają się pojazdy). Zamknięte zostaną też wjazd w ul. Konopnicką i ul. Lwowską. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy wyłącznie przez ul. Solskiego od strony ul. Konopnickiej.

- otwarta będzie nowa jezdnia ul. Wojska Polskiego (od strony ul. Karpackiej) w stronę Trasy Uniwersyteckiej. Na tym odcinku zamknięta zostanie ul. Sokola. Kierowcy będą poruszać się ul. Wojska Polskiego od ronda do Trasy Uniwersyteckiej, (tak jak docelowo) po obu jezdniach.

- na ul. Solskiego zlikwidowane będzie tymczasowe rondo przy ul. Chołoniewskiego. Przejazd ul. Solskiego będzie poprowadzony już bezpośrednio do nowego ronda przy centrum handlowym.

- ulica Chołoniewskiego od strony północnej (przy garażach) zostanie otwarta dla ruchu. Od strony południowej ulica zostanie zamknięta.

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu Wykonawca rozpocznie wprowadzać już 12 października w godzinach popołudniowych.

Poglądowa mapa wprowadzanych zmian w ruchu oraz komunikacji miejskiej

mapka-3-gotowa

 

 

zmiany-Kujawska---autobusy

 

fot. M. Zaborowski