wolnaTrwa przebudowa chodników przy ul. Wolnej w Starym Fordonie.
Na Tatrzańskim modernizujemy skrzyżowanie ulic Zbójnickiej i Lawinowej.
Już wcześniej prowadziliśmy szereg prac poprawiających bezpieczeństwo w tej części miasta.
Wiele z takich zadań finansowanych jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

zbjnickaNa osiedlu Tatrzańskim trwa przebudowa skrzyżowania ulic Lawinowej i Zbójnickiej. Ulica Lawinowa stanowi najważniejszy dojazd do kilkunastu bloków w północnej części osiedla. Obsługuje też szereg ważnych obiektów takich jak szkoła, targowisko i kościół. Cała ulica objęta jest strefą ograniczonej prędkości, a większość skrzyżowań ma charakter równorzędny.


W poprzednich latach w kilku punktach dobudowaliśmy progi zwalniające. W ocenie mieszkańców dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo były również niezbędne przy skrzyżowaniu z ul. Zbójnicką. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Prace zakończą się w ciągu miesiąca. Zabezpieczono na nie prawie 200 tysięcy złotych. Do ul. Zbójnickiej prowadzi tymczasowy objazd wytyczony ulicą Taterników.

wolna-2Dzięki programowi BBO trwa również modernizacja chodników przy ul. Wolnej. Estetyczne, równe nawierzchnie powstają na wysokości bloków przy ul. Wolnej 4 i Osiedlowej 16. Ułatwią one dojście w kierunku przystanków tramwajowych oraz pawilonów usługowych. Na tą inwestycję trafiło około 90 tysięcy złotych.

W ostatnich latach zrealizowaliśmy szereg innych inwestycji poprawiających bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu w tej części miasta.
Zrewitalizowana ulica Bydgoska została wyposażona w wyspowe progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania. Progi i wyspy spowalniające ruch poprawiły bezpieczeństwo pieszych na wyremontowanej ul. Pod Skarpą oraz ul. GOPR-u. Sukcesywnie doświetlamy też przejścia dla pieszych m.in. w ciągu ulicy Fordońskiej i Pelplińskiej.

Wraz budową linii tramwajowej powstały też nowe skrzyżowania z ruchem okrężnym (na wysokości ul. Kleeberga, GOPR-u, Geodetów i na styku ulic Wyzwoleniea i Orląt Lwowskich).
W newralgicznych punktach zainstalowane zostały sygnalizacje świetlne m.in. na skrzyżowaniu ul. Pelplińskiej i Orląt Lwowskich oraz na Fordońskiej na wysokości ul. Niewiteckiego.