mysliTrwają ostatnie prace porządkowe i rozpoczynają odbiory. Po ich pozytywnym zakończeniu, trasa będzie mogła zostać oficjalnie oddana w użytkowanie kierowców, choć już teraz ruch na tym odcinku odbywa się bez zakłóceń.

W ramach zadania ulica została znacznie poszerzona, wykonane zostały odrębne pasy dla autobusów, pojawiła się nowa nawierzchnia. Wybudowane zostało nowe, bezpieczne rondo na ul. Rekreacyjnej oraz pętla autobusowa w Myślęcinku.

Dla pieszych wybudowane zostały też azyle, które ułatwią przekraczanie rozbudowanej jezdni. Na zrealizowanym zadaniu powstało nowe odwodnienie drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych i nowe oświetlenie uliczne oraz sygnalizacja świetlna.

mysl-1W obrębie ronda i pętli autobusowej nasadzone zostały krzewy ozdobne a jesienią wzdłuż trasy nasadzone zostaną też drzewa. Na przystankach zamontowane zostały nowe wiaty a w połowie zrealizowanej trasy, powstał też nowy przystanek Gdańska – Las Gdański. Pojawiło się nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Buspasy na ul. Gdańskiej powstały od wiaduktu nad torami do pętli autobusowej w Myślęcinku.

Na odcinku poprawi się teraz nie tylko bezpieczeństwo kierowców i pieszych ale ułatwiony zostanie też przejazd autobusom, szczególnie w czasie dużych imprez organizowanych w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku lub na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Budowa buspasów kosztowała ponad 10 mln zł. Inwestycja zlecona została do realizacji w oparciu o tryb zaprojektuj i wybuduj.

Warto podkreślić, że w bezpośrednim sąsiedztwie ronda na ul. Rekreacyjnej, w ramach innego projektu powstanie parking typu P+R (parkuj i jedź), umożliwiający wygodną przesiadkę na tramwaj.
W ostatnim czasie powstały buspasy na ul. Grunwaldzkiej oraz Wałach Jagiellońskich. Obecnie trwa ich budowa na Osowej Górze (ul. Kolbego) oraz w ramach rozbudowy ul. Kujawskiej.