zimna-wodaW wakacje planowana jest budowa kolejnego odcinka chodnika wzdłuż ul. Smoleńskiej w kierunku ul. Równej. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ramach programu wyremontowane zostaną też chodniki na Osiedlu Błonie.

Na ulicy Smoleńskiej chodnik powstanie po południowej stronie od ul. Żurawiej do Równej. Ten projekt zdobył w ubiegłym roku najwięcej głosów w trakcie głosowania na zadania z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwa postępowanie, w którym wybierzemy wykonawcę prac budowlanych. W tym roku wzdłuż ulicy planowane jest również ustawienie dla mieszkańców dodatkowych ławeczek.

chodniki-bboObecnie trwa również postępowanie przetargowe na wybór Wykonawcy, który jeszcze w tym roku wyremontuje chodniki na Osiedlu Błonie.
 W trakcie ostatniej edycji programu BBO mieszkańcy osiedla zgłosili między innymi konieczność remontu chodników wzdłuż kilku osiedlowych ulic, przy których zlokalizowanych jest szereg bloków i wieżowców.

Nowe płytki mają pojawić się między innymi wzdłuż ulicy J. Korczak po stronie północnej (nr 2,4,6) oraz po obu stronach ulicy Gałczyńskiego (nr 12-18 i 17-21). Poza tym remontowany będzie chodnik wzdłuż ul. Waryńskiego prowadzący do Zespołu Szkół nr 7 oraz na odcinku biegnącym wzdłuż bloków od nr 10 do 24.
Na te zadania łącznie zagłosowało ponad 2,5 tysiąca bydgoszczan i zostały one wprowadzone do budżetu miasta.

Zgłoś projekt na swoim osiedlu!

Przypominamy, że do 15 lipca można zgłaszać nowe pomysły w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Mieszkańcy mają w sumie do wydania 16 milionów złotych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie TUTAJ 
Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednej inwestycji! 

Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z edycji poprzedniej:
• duże zadania ponadosiedlowe,
• projekty na wybranych osiedlach
• małe projekty społeczne.