RondoS1

Zakończyliśmy budowę ronda na zbiegu ulic Wł. Broniewskiego oraz Stawowej. Równocześnie na Błoniu poprawialiśmy bezpieczeństwo w kilku innych punktach. W tym roku modernizowaliśmy oświetlenie, chodniki i przejścia dla pieszych.

W ramach inwestycji u zbiegu ulic Stawowej i Broniewskiego zbudowaliśmy wyspę centralną i przebudowaliśmy 4 wloty ulic. Jezdnie przed rondem rozdzieliśmy niewielkimi azylami, które umożliwiają pieszym przejście na drugą stronę ulicy w dwóch etapach. Dodatkowo odpowiedni profil wlotów wymusi ostrożniejszą jazdę. Przebudowaliśmy też chodniki przylegające do nowych jezdni. Wokół wyspy centralnej i na łukach wydzieliliśmy dodatkowe, zabrukowane powierzchnie, które ułatwią manewry szczególnie większym pojazdom, m.in. autobusom. Wykonawca sprawnie zrealizował zadanie w ciągu zaledwie 2 miesięcy. Z początkiem stycznia, po uzyskaniu odpowiednich parametrów zapraw betonowych całe nowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym udostępnimy dla ruchu. Na stałą trasę wrócą autobusy linii nr 57.

RondoS2

W poprzednich latach rondo powstało również na połączeniu ul. Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wlkp. Na tej drugiej ulicy w ostatnich tygodniach na wysokości ul. Waryńskiego zainstalowaliśmy również dodatkowy azyl dla pieszych. Wyremontowaliśmy też chodniki m.in. na ul. Waryńskiego.

W grudniu na Szubińskiej uruchomiliśmy też dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych na wysokości ul. Łabiszyńskiej i klubu „Lotnik”. Więcej informacji o inwestycjach o innych zrealizowanych inwestycjach na Szubińskiej znajduje się TUTAJ

RondoS3