warminskiego1

Zleciliśmy dodatkowe prace przy przebudowie bydgoskich chodników. Wkrótce zakończymy budowę połączenia przystanków tramwajowych Andersa-Wolna z ulicą Osiedlową w Fordonie. Wykonujemy też wyniesione przejścia dla pieszych na ul. Grabowej i Lelewela na Leśnym. Dzięki dużym środkom zagwarantowanym przez miasto zrealizowaliśmy więcej zadań niż w poprzednich latach.

Wstępnie na remonty chodników zarezerwowaliśmy kwotę ponad 1 mln zł. Pozwoliło to wczesną wiosną rozpocząć prace w kilkudziesięciu punktach miasta. Najwięcej prac remontowych zrealizowanych zostało w pierwszej kolejności w centrum miasta. Remontowaliśmy m.in. ul. Zamoyskiego i 20 Stycznia. Duży zakres prac wykonaliśmy na osiedlach Okole i Wilczak. W tej części miasta odnowiliśmy odcinki chodników na Jasnej, Lubelskiej, Nakielskiej i Śląskiej. Na skrzyżowaniach, przed przejściami dla pieszych obniżaliśmy krawężniki oraz wbudowywaliśmy elementy z wypustkami. Ułatwia to poruszanie się szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym.

Dużo pieczołowitych prac zrealizowaliśmy przy ul. E. Warmińskiego. Zależało nam na przywróceniu tej ulicy bardziej śródmiejskiego wyglądu. Wiosną zleciliśmy z innej puli środków wymianę oświetlenia. Stare lampy na tzw. przewieszkach zastąpiliśmy eleganckim latarniami w formie pastorałów. Wyposażyliśmy je w energooszczędne oprawy.

W letnich miesiącach zdecydowaliśmy się na rozszerzenie zakresu prac o kolejne lokalizacje. W ten sposób odnowione zostały m.in. odcinki chodników w Starym Fordonie na styku ze zrewitalizowaną ulicą Bydgoską. Kończymy budowę chodnika łączącego przystanki tramwajowe Andersa-Wolna z ulicą Osiedlową w Fordonie.

W ostatnich dniach zleciliśmy jeszcze dodatkowe prace przy budowie wyniesionych przejść dla pieszych przy szkole na ul. Grabowej oraz na ul. Lelewela na osiedlu Leśnym. Roboty realizowane są połówkowo. Nowe „garbate” zebry będą skłaniały kierowców do ostrożniejszej jazdy. Dobudujemy też chodniki, które pozwolą na dojście do nowego przejścia dla pieszych z sygnalizacją, które powstanie na ul. Fordońskiej na wysokości ul. Niewiteckiego. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się w tekście „Poprawimy bezpieczeństwo pieszych na Fordońskiej

Ostatecznie na wszystkie zadania chodnikowe wydamy kwotę 2,7 mln zł. Nigdy wcześniej nie zrealizowaliśmy tak dużej liczby przedsięwzięć z myślą o pieszych i poprawie ich bezpieczeństwa.