043
Kontynuujemy wymianę nawierzchni bydgoskich ulic.

Obecnie prowadzimy remont przy ulicy Pod Skarpą, który stanowi kontynuację prac z poprzednich lat oraz wymieniamy nawierzchnię na ulicy Gajowej. Ulica Pod Skarpą na remontowanym odcinku od ulicy Jasinieckiej do posesji nr 52 już całkowicie została pozbawiona starej nawierzchni.
Podobnie, jak nie ma już śladu po starych krawężnikach. Na plac budowy przywożone są nowe i ustawiane. Pierwsze efekty są już widoczne. Jednocześnie ekipy remontowe, prowadzą prace przy wpustach oraz pierścieniach i pokrywach studni. W trakcie prowadzonego remontu wszystkie zostaną wyregulowane i osadzone ponownie. W przypadku opisywanego remontu, zakres prac zmusił nas do zamknięcia ulicy dla ruchu, tym samym wywołał zmiany w komunikacji miejskiej.
Warto przy okazji przypomnieć, że tego typu remonty prowadzimy od lat. Zrywamy całość starej nawierzchni i układamy nową. Odeszliśmy od napraw punktowych, te nie zdawały egzaminu i po jakimś czasie wymagały ponownej interwencji.
Dzięki remontom w ciągu ostatnich lat odnowiliśmy nawierzchnie na ponad 60 kilometrach bydgoskich dróg. Program będziemy prowadzili także w kolejnych latach, typując ulice podczas zwyczajowych przeglądów.

Bern