Lochowska-row
Do końca dobiegają prace przy budowie ścieżek rowerowych na ulicy Nakielskiej – Łochowskiej oraz ronda, które bezkolizyjnie połączyło wymienione ulice m.in. z ulicą Lisią.

W miniony piątek tj. 19.o4. ekipy budowlańców zakończyły roboty przy układaniu masy bitumicznej na jezdniach. Dzięki temu, definitywnie został zlikwidowany ruch wahadłowy. Zdemontowana tymczasowa sygnalizacja świetlna. Kierowcy w pełni zaczęli korzystać z nowego połączenia ulic.
Obecnie, wykonawca, układa masy bitumiczne na ścieżkach rowerowych wzdłuż ulic: Nakielskiej oraz Łochowskiej zgodnie z przyjętymi w tym zakresie wytycznymi i standardami. Wykorzystuje w tym celu specjalnie sprowadzony na plac budowy rozściełacz (maszyna do układania asfaltu) oraz walec. Szerokość zastosowanych maszyn idealnie odpowiada szerokości - bitumicznej trasy dla rowerzystów.
Dzisiaj - w czwartek 25.o4. pierwsi cykliści już docenili jej walory na wykonanym odcinku. Całość bydgoskiego szlaku rowerowego jest już wpięta do ścieżki rowerowej w sąsiedniej gminie – Białe Błota. Tutaj ścieżka dla rowerzystów jest wykonana z szarej kostki betonowej i prowadzi, aż do Nakła.
Na terenie miasta, asfaltowa nawierzchnia jest oddzielona od chodnika, żółtymi płytami ryflowanymi. Dzięki wyżłobieniom i kolorowi, umożliwia osobom niedowidzącym orientację w otoczeniu.
Większość robót została wykonana. Ekipy budowlańców różnych branż, zbliżają się do finału. Dzisiaj będą kontynuowali układanie masy na pozostałej części ścieżki rowerowej. Zajmą się odtworzeniami nasypów, rowów odwadniających, porządkami po robotach.

W ramach zadania, wykonawca prac, wybudował nowe rondo, zatoki dla autobusów komunikacji miejskiej, chodniki, ścieżkę rowerową.

Bern

Dzięki realizacji inwestycji wartej ponad siedem milionów złotych, m.in. działkowicze do swoich ogródków, bezpiecznie mogą pokonać odcinek pomiędzy przystankiem autobusowym, a ogrodami, poruszając się po chodniku. Na jezdni zostało wymalowane oznakowanie poziome (zebry). Dodatkowo przejścia są wyposażone w aktywne znaki informujące o przejściu, z pulsującym światłem ostrzegawczym, migającym przez całą dobę.
Ulica od ronda do granic miasta jest oświetlona LED'owymi oprawami punktowymi. Barwa światła jest zbliżona do naturalnego i zdecydowanie poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pieszych.
W tej chwili czekamy już tylko na zgłoszenie gotowości do dokonania odbiorów.