Uncategorised

Czytaj więcej...

Zakończyliśmy prace budowlane na ul. Siewnej.  Z nowej pieszojezdni korzystają już mieszkańcy. Po odbiorze wykonywane będą jeszcze prace porządkowe. Inwestycja kosztowała 3,1 mln zł.

Ul. Siewną zbudowaliśmy w oparciu o wieloletni program  budowy ulic gruntowych, który funkcjonuje od 2016 roku. W pierwszej kolejności opracowana została koncepcja budowy. W ubiegłym roku wyłoniliśmy wykonawcę odpowiedzialnego za przygotowanie dokumentacji projektowej oraz prace budowlane. Warto podkreślić, że zadanie na etapie koncepcji było konsultowane z mieszkańcami. Prace budowlane rozpoczęły się z końcem lipca.

Ulica Siewna otrzymała nawierzchnię z kostki betonowej na długości około 290 m. Ma teraz charakter pieszojezdni z wyznaczonymi miejscami postojowymi. Wybudowany odcinek połączył od północy  ul. Chłopską z ulicą Leszczyna, która została już przebudowana (wraz z Osadą). Szerokość ulicy  to około 8,6 m. W ramach inwestycji powstał też 30-metrowy sięgacz. Dla bezpieczeństwa pieszych ulicę wyposażyliśmy w progi zwalniające. Ulica zyskała też nowe oświetlenie. Ulica Siewna jest w strefie zamieszkania, co oznacza, że pierwszeństwo na niej posiadają piesi.

To kolejna inwestycja drogowa na Miedzyniu. Wcześniej w oparciu o wieloletni program budowy ulic gruntowych zrealizowano zadania na ul. Pijarów, Osada i Leszczyna (część wschodnia). W tym roku wyremontowaliśmy też odcinki ulic Widok i Leszczyna w sąsiedztwie skrzyżowania. Z kolei w ramach pilotażu dwa lata temu utwardzono ulice Orną i Liściastą. Trwają jeszcze prace przy budowie ulic Jeżynowej i Botanicznej.  

W oparciu o nową edycję wieloletniego programu utwardzania ulic gruntowych na Miedzyniu w pierwszej kolejności budowana będzie ulica Wejherowska.

Warto wiedzieć

Miedzyń to również osiedle, gdzie udało się zrealizować największą liczbę zadań polegających na przebudowie dróg w oparciu o program Inicjatyw lokalnych 25/75. W ten sposób przebudowano już prawie 20 odcinków ulic.

Czytaj więcej...

Przypominamy, że od soboty (14 grudnia) zmienia się organizacja ruchu wokół ronda Kujawskiego. Zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo u zbiegu ulic  Solskiego i Chołoniewskiego oraz  udostępnione dla ruchu zostaną nowe jezdnie ulicy Kujawskiej i Wojska Polskiego. Skorygujemy przy tym rozkłady jazdy linii autobusowych.

Zmiany dotyczą linii 31N, 32N, 36N, 56, 57, 64, 66, 80, 86 i 99. Skorygowane rozkłady jazdy są dostępne na naszej stronie. Dla ułatwienia podróży prezentujemy też mapkę z przystankami wokół ronda Kujawskiego. Więcej informacji o zmianach w organizacji ruchu wokół ronda Kujawskiego znajduje się w tekście „Pojedziemy nowymi jezdniami na rondzie Kujawskim”.

Przypominamy, że dziś (14 grudnia) skorygowaliśmy rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych oraz autobusowych nr 31N, 53 i 61. Tramwaje kursują już na górny taras.

ZINTEGROWANY WĘZEŁ KOMUNIKACYJNY

BYDGOSZCZ LEŚNA
Czytaj więcej...

INFORMACJE DLA PODRÓŻNYCH

 

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do czwartku w godz. 7:30 – 16:50

piątek w godz. 7:30 – 18:45

sobota w godz. 9:15 – 15:45

niedziela w godz. 10:00 – 16:50

 Lokalizacja

Adres: ul. Modrzewiowa 19, 85-631 Bydgoszcz

Współrzędne:
https://www.wspolrzedne.pl/?szer=53.142945948831695&dlug=18.032297780473108&zoom=18

Budynek znajduje się w północnej części osiedla Leśnego. W pobliżu znajduje się Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka (Zawisz), Klub Pomorskiego Okręgu Wojskowego, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Leśny Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku

 Dojazd

Do stacji Bydgoszcz Leśna można dojechać następującymi liniami autobusowymi:

 • 52 Dworzec Leśne - Błonie (w wyznaczonych kursach z Błonia autobusy jadą dalej do pętli Myślęcinek lub Podkowa);
 • 65 Dworzec Leśne - Nad Wisłą;
 • 68 Dworzec Leśne - Glinki BFM (Park Przemysłowy-Exploseum)(Prądocińska)
 • 93 Dworzec Leśnie - Niwy (w oznaczonych kursach do Wilcza)
 • 94 Dworzec Leśne - Żołędowo (w oznaczonych kursach przez Maksymilianowo) (w oznaczonych kursach do Nekli)
 • 31N (Podkowa) – Dworzec Leśne – Łoskoń/Zajezdnia.

Ponadto w pobliżu stacji przystanek mają dwie linie autobusowe:

 • 57 Błonie - Dworzec Główny;
 • 80 Port Lotniczy - Dworzec Główny

Dodatkowo około kilometr na północ od stacji znajdują się przystanki tramwajowe:

 • 1 (Las Gdański - Wilczak);
 • 2 (Las Gdański - Babia Wieś, trasa zmieniona);
 • 10 (Las Gdański - Niepodległości);

 Kasy

 • Kasa ZDMiKP w Bydgoszczy czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 15:30

sprzedaż biletów jednorazowych, czasowych i okresowych BKM, wydawanie Bydgoskiej Karty Miejskiej

 • Kasa Przewozy Regionalne POL-REGIO – czynna:

od poniedziałku do czwartku w godz.   7:30 – 16:50

piątek w godz.                                     7:30 – 12:10 i 12:45 – 18:45

sobota w godz.                                    9:15 – 15:45

niedziela w godz.                                10:00 – 16:50

 

 

 kiosk informacyjny

 

Dostęp w godzinach otwarcia holu poczekalni.

Usługi:

 • ·strona Urzędu Miasta Bydgoszczy,
 • ·strona ZDMiKP w Bydgoszczy,
 • ·rozkłady jazdy komunikacji miejskiej
 • ·serwis jak dojadę
 • ·regulamin przewozów
 • ·regulamin BKM

 WC

Toalety czynne na terenie poczekalni w godzinach otwarcia.

 Informacje dla osób z ograniczoną mobilnością

Toaleta dla niepełnosprawnych znajduje się na terenie poczekalni

Węzeł Komunikacji Publicznej Bydgoszcz Leśna został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstały specjalne ścieżki i oznaczenia dla osób niedowidzących, w kasach zamontowano system indukcyjny dla osób używających aparaty słuchowe.

W dojściach na perony kolejowe zamontowano windy wyposażone w system informacji głosowej i oznaczenia w alfabecie Braille'a. Obiekt jest  monitorowany.

 Historia

Obiekt został oddany do użytku w czerwcu 1969.

W roku 2015 dotychczasowy budynek dworca został wyburzony, a obsługę podróżnych przejął nowy obiekt, zbudowany na osi ul. Sułkowskiego na terenie pętli autobusowej, która w ramach inwestycji została przebudowana. W lipcu 2015 rozpoczęto przebudowę stacji. W ramach inwestycji powstał nowy budynek dworca o pow. 294 m², nowa pętla autobusowa, parkingi dla samochodów i rowerów, przejście podziemne (z 2 windami) łączące pętlę autobusową z peronami oraz Lasem Gdańskim (ponad 50 m długości) oraz dwa nowe perony krawędziowe o długości 300 m, które zastąpiły dotychczasowy peron wyspowy. Jednocześnie przebudowie uległo skrzyżowanie ulic Sułkowskiego i Modrzewiowej, na którym powstało rondo. Oficjalne otwarcie dworca miało miejsce 26 kwietnia 2016.

Strona 1 z 8