Przypominamy, że od 1 września zostają przywrócone tzw. szkolne rozkłady jazdy w powszednie dni robocze na liniach nr. 52, 54, 69,73/76, 83, 89, 92, 94, 31N, 32N i 33N

Od soboty 4 września linia nr 82 nie będzie realizowała kursów na wydłużonym odcinku do Lasu Gdańskiego.

perlowa-2Termin zamknięcia torowiska na ul. Fordońskiej przy moście Kaziemirza Wielkiego zaplanowany pierwotnie na 03 - 06 września został przesunięty o tydzień tj. na 10-13 września 2021 r.
W powyższym (nowym) terminie tramwaje z Fordonu będą kursować do pętli Wyścigowa, a od strony centrum linie 5 i 10 do pętli Bałtycka. Linia numer 3 kursować będzie w relacji Wilczak - Zajezdnia Tramwajowa, natomiast linia numer 7 na odcinku Kapuściska - Wyścigowa zostanie zawieszona.


Pomiędzy rondem Fordońskim, a Wyścigową uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza ZaT.

Na odcinku od Kapuścisk do Wyścigowej ulicami: Wojska Polskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Fordońską uruchomiona zostanie linia ZaT7.

Powyższe zmiany przy moście wynikają z montażu rozjazdów nakładkowych w torowisku. Pozwolą one zachować ciągłość ruchu tramwajowego na ul. Fordońskiej pomimo prowadzonych robót przy budowie nowych przepraw i dróg dojazdowych do obiektu.
Od 13 września tramwaje na tym odcinku będą poruszały się wahadłowo po jednym torze przy wykorzystaniu wcześniej zamontowanych rozjazdów.

Od 6 września w związku z planowanymi pracami wodociągowymi na ul. Fredry (MWiK) linie autobusowe nr 71, 77 i 31N w kierunku pętli Morska i Dworzec Leśne/Podkowa zostaną skierowane na trasy czasowo zmienione.
Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:
-Fredry/Warszawska
-Mazowiecka/Pomorska
Przystanki na trasie objazdowej:
- plac Piastowski
- Śniadeckich / Sienkiewicza

12 września z uwagi na XII Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie, wprowadzona zostanie czasowa zmiana w kursowaniu linii autobusowej nr 61. W godzinach od ok. 11.30 do 14.30 autobusy skieorowane zostaną na trasę czasowo zmienioną ulicami Piękną, Szubińską (w obydwu kierunkach). Odjazdy z przystanków poczatkowych pozostaną niezmienione.