kujawska-1Pod koniec maja przełożony został ruch na nowe jezdnie ul. Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej. Dzięki temu Wykonawca może realizować roboty na trasach, po której wcześniej poruszały się pojazdy. Na tych odcinkach zerwana została już dotychczasowa nawierzchnia. Realizowane są roboty ziemne, kanalizacyjne, energetyczne i brukarskie. Trwa dalszy montaż torowisk i słupów trakcyjnych.


Kujawska-5Kontynuowane są prace przy chodnikach i drogach rowerowych na ul. Kujawskiej po stronie centrum handlowego oraz na ul. Bernardyńskiej i Solskiego. Trwają też roboty zmierzające do połączenia torowiska na rondzie Kujawskim, z tym zamontowanym wykopie, którym docelowo jeździć będą tramwaje. Łączenie wykonanych już odcinków torowisk, trwa również na ul. Wojska Polskiego i po zachodniej stronie ul Bernardyńskiej. 

Kujawska-6Prace ziemne, kanalizacyjne i energetyczne realizowane są na Pl. Kościeleckich, Zbożowym Rynku, ul. Toruńskiej i rondzie Bernardyńskim. Prace w przedmiotowym zakresie prowadzone są też po południowej stronie ronda Kujawskiego, gdzie trwają również przygotowania do rozbiórki dalszej części przejść podziemnych. Na ulicy Wojska Polskiego przy kościele, kontynuowane są roboty przy układaniu nowej nawierzchni. 

Kujawska-8Przypominamy, że od 30 maja obowiązuje nowa organizacja ruchu na ulicach: Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej. Zamknięte zostały: dojazdy do Pl. Kościeleckich od strony ronda Jagiellonów oraz ul. Sieroca od strony ul. Kujawskiej. Zmianie uległy również lokalizacja przystanków autobusowych. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Prace na całym odcinku, zostały wykonane w 60%. Po wakacjach planujemy konsultacje społeczne dotyczące układu nowych linii po uruchomieniu torowiska na ulicy Kujawskiej.