Drukuj

autobus-89W związku z uroczystym otwarcie Rynku w Starym Fordonie i zaplanowaną w weekend imprezą plenerową, zamknięta zostanie dla ruchu ulica Bydgoska.

Wprowadzone zostaną też zmiany w fukcjonowaniu komunikacji autobusowej.  


Zmiany w ruchu pojazdów

W piątek (03.06.) od godziny 19.00 do 23.00 oraz w sobotę (04.06.) od 14.00 do północy zamknięta zostanie ulica Bydgoska od ul. Filomatów oraz ul. Wyzwolenia od skrzyżowania z ul.Pielęgniarską. Dojazd będzie możłiwy TYLKO dla mieszkańców posesji zlokalizowanych na tym zamkniętym odcinku.

Na ul. Cechowej od ul. Cierpickiej do ul. Pielęgniarskiej zostanie wprowadzony zakaz parkowania pojazdów.

Dodatkowo od piątku (03.06) godziny 9.00 do północy w sobotę zamknięta dla ruchu zostanie ul. Sikorskiego na wyokości więzienia. Miejsce to będzie przeznaczone dla pojazdów Food Truck. 

Natomiast ul. Sikorskiego, ul. Kapeluszników oraz ul. Ordynacka stanie się drogą dwukierunkową,

rynek-zmiany-1Zmiany w komunikacji autobusowej:

1. 03.06.2022 r. (piątek) od godziny 18.00 do końca dnia.
2. 04.06.2022 r. (sobota) od godziny 14:00 do końca dnia.

Linia autobusowa nr 65
Kursy do pętli Nad Wisłą (Łoskoń / Zajezdnia) zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami: Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa powrót na stałą trasę.
Kursy do pętli Dworzec Leśne zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę.
Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.

Linia autobusowa nr 81
Kursy do pętli Skandynawska / Ikea (Tor Regatowy, Przemysłowa) zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, (wjazd kieszeniowy w ulicę Wyzwolenia z obsługą przystanku Wyzwolenia / Styki), Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę.
Kursy do pętli Tatrzańskie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa (wjazd kieszeniowy w ulicę Wyzwolenia z obsługą przystanku Wyzwolenia / Styki), Wł. Andersa, powrót na stałą trasę.
Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.

Linia autobusowa nr 82
Kursy do pętli Eskulapa zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, (wjazd kieszeniowy w ulicę Wyzwolenia z obsługą przystanku Wyzwolenia / Styki), Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską powrót na stałą trasę.
Kursy do pętli Tatrzańskie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa, (wjazd kieszeniowy w ulicę Wyzwolenia z obsługą przystanku Wyzwolenia / Styki), Wł. Andersa, powrót na stałą trasę.
Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.

Linia autobusowa nr 40
Kursy do pętli Ostromecko zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami Wł. Andersa, Kasztelańską, Ametystową, Fordońską most Fordoński powrót na stałą trasę.
Kursy do pętli Przylesie zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną z przebiegiem ulicami: most Fordoński, Fordońską, Ametystową, Kasztelańską, Wł. Andersa powrót na stałą trasę.
Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.

Dodatkowo na trasie objazdu dla tych linii będą funkcjonowały dwa tymczasowe przystanki na ulicy Ametystowej (na wysokości BFM).

autob-Stary-FordonW ramach możłiwośći powyższe linie autobusowe obsługiwane będą w czasie imprezy pojazdami przegubowymi. 
Wydłużone zostaną też godziny kursowania wybranych linii autobosowych i tramwajowych, które ułatwią powrót z imprezy do centrum Bydgoszczy.