Drukuj

pr-1Większość prac przy budowie parkingów dobiegło końca. Wykonawca rozpoczął montaż elementów niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania. Pojawiły się szlabany, kamery i biletomaty.
Trwają też prace nad uruchomieniem nowoczesnego, wielomodułowego systemu informatycznego do zarządzania, konfigurowania i obsługi sieci Park & Ride w całym mieście.


Budowa systemu P+R to jeden z największych projektów, które mają ograniczyć ruch samochodowy w ścisłym centrum Bydgoszczy i wzmocnić transport publiczny.
Użytkowników obowiązywać będą też atrkacyjne taryfy za przejazd.

Cały system tworzyć będzie (w I etapie) 5 dużych obiektów położonych przy ważnych węzłach komunikacyjnych.
Uruchomienie wszystkich parkingów zakończy się jeszcze w tym roku.
Zostaną one wyposażone w całą niezbędną infrastrukturę (szlabany, biletomaty, kamery), a następnie włączone do nowoczesnego systemu informatycznego sterującego całą siecią Park & Ride.

pr-3BUDOWA PARKINGÓW - POSTĘP PRAC
Las Gdański
Budowa parkingu u zbiegu ulicy Gdańskiej i Rekreacyjnej została zakończona. Zamontowane zostały kamery, szlabany i biletomaty.
Do montażu pozostały juź tylko słupki okalające cały teren.
W tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 125 pojazdów.

pr-7Rondo Kujawskie
Zamontowane zostały szlabany, biletomaty oraz kamery.
W miejscu wyburzonych kamienic powstało ponad 140 miejsc parkingowych wraz z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami.pr-88Wielopoziomowy parking na Grudziądzkiej
Nowy 6-kondygnacyjny obiekt pomieści 570 samochodów. Powstaną także 2 stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych.
Miejsca parkingowe znajdą także motocykliści i rowerzyści.
Prace budowlane zostaną zakończone do końca kwietnia.

Po pozytywnym odbiorze robót, rozpocznie się montaż niezbędnych elementów infrastruktury (kamery, szlabany, biletomaty).
Część parkingu będzie funkcjonować na zasadach ogólnych Strefy Płatnego Parkowania.

pr-000Parking na Węźle Zachodnim
Budowa obiektu przy Węźle Zachodnim zakończyła się na początku bieżącego roku. Parking pomieści 75 pojazdów. Powstaje on pomiędzy ulicami Nad Torem, Grunwaldzką i stacją benzynową. Zamontowane zostały już szlabany i biletomaty.

Przylesie
Docelowo w Fordonie ma funkcjonować kilka parkingów tego typu. W pierwszej kolejności powstanie parking w sąsiedztwie pętli Przylesie. Zostanie on zbudowany w północno-zachodniej części skrzyżowania ulic Akademickiej i Korfantego. Po zakończeniu inwestycji w tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 160 pojazdów. Wszystkie prace podziemne zostały już wykonane. Wykonawca będzie musiał jeszcze przeprowadzić prace brukarskie i montaż infrastruktury towarzyszącej.

pr-4Po zamontowaniu na parkingach kamer i szlabanów będą one musiały być podłączone do systemu informatycznego.
Całość systemu będzie monitorowana na bieżąco w Centrum Nadzoru, który został już przygotowywany przy ul. Grudziądzkiej.

Dodatkowo na wlotach do miasta i w obrębie parkingów, zamontowane zostaną specjalne tablice naprowadzające na parkingi oraz informujące kierowców, o dostępnych miejscach do zaparkowania pojazdu.

Dostępna będzie także specjalna aplikacja dla kierowców, w której moduł naprowadzania na poszczególne parkingi będzie zmienny i zależny od zajętości miejsc na poszczególnych parkingach.