Drukuj

www-wiadukt-66Postępują roboty rozbiórkowe wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Znaczna część obiektu została już rozebrana wraz z betonowymi podporami.

Wykonawca porządkuje teren po stronie zachodniej i przygotowuje się do przełożenia ruchu oraz dalszych prac rozbiórkowych.

Na początku października ruch pod obiektem (na al. Jana Pawła II) zostanie przełożony na jezdnię zachodnią i rozpocznie się rozbiórka dalszej części wiaduktu (od strony Wyżyn). Prace te  nie wpłyną jednak na dotychczasową organizację ruchu na obiekcie w ciągu ul. Wojska Polskiego. Obecnie ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się bez większych zakłóceń.

Warto przypomnieć, że przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych, jezdnia pod obiektem została zabezpieczona geowłókniną, na której usypana została 1,5 m grubości "poduszka ziemna".
Ma ona zabezpieczać nawierzchnię, przed spadającymi elementami demontowanego wiaduktu. 

www-wiadukt-890W międzyczasie, inspektorzy ZDMiKP dokonali audytu wytwórni konstrukcji stalowych w Kielcach i w Radomsku, który potwierdził możliwości produkcyjne, technologiczne i jakościowe Wykonawcy robót. Przęsła wiaduktu północnego, podobnie jak południowego, będą wykonane w całości jako konstrukcja stalowa, co wymusza u Wykonawcy dysponowanie odpowiednim personelem, specjalistycznymi technologiami (w szczególności dotyczącymi spawania i zabezpieczeń antykorozyjnych) i zapleczem technicznym.

Już niebawem w miejscu prowadzonych robót, powstanie nowy obiekt z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem.
Wiadukt ma być przejezdny już zimą a całość prac zakończy się do połowy przyszłego roku.
Prace pochłoną ponad 22 mln zł.
Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.