Drukuj

Siedlecka-abcW piątek 14 maja zakończą się prace przy rozbudowie ulicy Siedleckiej na Czyżkówku. Wykonawca prowadzi już ostatnie prace przy progach spowalniających i rondzie u zbiegu z ulicą Piwną.

Po zakończeniu wszystkich robót, rozpocznie się porządkowanie terenu oraz prace odbiorowe realizowane przez Zamawiającego (ZDMiKP).

Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, jeszcze w czerwcu nową trasą pojadą autobusy linii nr 58 i 34N:
Obsługą pasażerską zostaną objęte nowe przystanki:
ul. Chmurna/ Nad Torem (kierunek Smukała)
Siedlecka / Chmielna (w obu kierunkach)
Siedlecka / Łubinowa (w obu kierunkach)
Siedlecka / Wodociągi (w obu kierunkach)

Z obsługi Pasażerskiej wyłączone zostaną natomiast przystanki
Nad Torem / Chmurna (kierunek Smukała)
Koronowska / Wodociągi (w obu kierunkach)

SiedleckaPrzypominamy, że rozbudowa ulicy Siedleckiej na Czyżkówku jest realizowane w oparciu o pierwszą edycję Wieloletniego Programu Utwardzania Ulic Gruntowych zlokalizowanych na terenie miasta Bydgoszczy. 
Budowa ulicy Siedleckiej została podzielona na dwa etapy, co pozwoliło skoordynować prace z inwestycjami prowadzonymi przez miejskie wodociągi.


siedlecka-4Pierwszy etap prac na odcinku o długości 1 km został zakończony w kwietniu 2020 roku. W ramach inwestycji wykonana została nowa nawierzchnia, chodniki, uliczne oświetlenie i zatoki parkingowe. Ulica została przystosowana do poruszania się miejskich autobusów, powstały przystanki. Pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz progi zwalniające. Dzięki inwestycji poprawił się dojazd do posesji oraz zwiększyło bezpieczeństwo pieszych.

W drugim etapie (obecnie) prace realizowane były na około 300-metrowym odcinku, który również zyskał nowy chodnik, nawierzchnię i elementy poprawiające bezpieczeństwo kierowców i pieszych.
Koszt całej inwestycji to 5,8 mln zł.