Drukuj

fot. Piotr TomasikUprzejmie informujemy, że w okresie 29.10 – 02.11.2016 r., z powodu wzmożonego ruchu pasażerskiego w rejonie cmentarzy, wprowadzamy wzmocnienia w funkcjonowaniu transportu miejskiego. Jednocześnie informujemy, że na podstawie Uchwały Rady Miasta Bydgoszczy podróżowanie komunikacją miejską w Bydgoszczy w dniu 01.11.2016 r. będzie bezpłatne.

Uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe (nr 11 i 18) oraz autobusowe (nr 106, 107, 108 i 109). W sumie w dniu 1 listopada 2016 r. na bydgoskie ulice i torowiska wyjedzie dodatkowo 41 wagonów tramwajowych i 74 autobusy. Ponadto do obsługi wielu linii zabezpieczone zostaną pojazdy o większej niż zwykle pojemności. Pierwsze wzmocnienia zostaną wprowadzone w sobotę 29 października, najwięcej dodatkowych pojazdów będzie kursowało w Dzień Wszystkich Świętych - 1 listopada, niektóre dodatkowe połączenia będą funkcjonowały także w środę 2 listopada.

Bazując na doświadczeniach z lat ubiegłych, przewidujemy, że kierowcy pojazdów indywidualnych będą mieli problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych w pobliżu cmentarzy. Nadmieniamy również, że komunikacja miejska będzie priorytetowo traktowana przez służby porządkowe. Dlatego też apelujemy do Państwa o korzystanie z komunikacji miejskiej oraz przygotowanych przez nas udogodnień i nie blokowanie ulic w rejonie nekropolii.

 

W okresie Wszystkich Świętych zostaną uruchomione dodatkowe linie specjalne:

Ponadto, w dniach 29.10 – 02.11.2016 r. dla wszystkich linii autobusowych przebiegających ul. Fordońską obowiązywać będą przystanki Fordońska / Kapliczna.

 

PROGRAM ZMIAN:

29 – 30.10.2016 r. (sobota i niedziela)

Komunikacja tramwajowa:

Komunikacja autobusowa:

 

31.10.2016 r. (poniedziałek) i 02.11.2016 r. (środa)

Komunikacja tramwajowa:

Komunikacja autobusowa:

 

01.11.2016 r. (Wszystkich Świętych – wtorek)

Komunikacja tramwajowa:

Komunikacja autobusowa:

W dniu 1 listopada br. do obsługi linii tramwajowych i autobusowych skierowany zostanie cały dostępny tabor należący do bydgoskich operatorów komunikacji miejskiej pozostający w gestii ZDMiKP. Podobnie jak w roku ubiegłym, na terenie Bydgoszczy będzie można także spotkać autobusy zabytkowe Ikarus i Mercedes, które zostaną skierowane do obsługi dodatkowych kursów na liniach nr 55, 69 i 109. Kursy obsługiwane taborem zabytkowym zostaną oznaczone w internetowym rozkładzie jazdy.

Obsługę komunikacyjną tego szczególnego okresu wspólnymi siłami zabezpieczą służby nadzoru ruchu MZK Sp. z o.o. w Bydgoszczy, KDD-Trans Sp. z o.o. oraz ZDMiKP. Służby nadzoru ruchu będą ręcznie regulowały ruchem pojazdów w przypadku występowania jakichkolwiek utrudnień w ruchu oraz opóźnień. Do dyspozycji pasażerów będą także informatorzy mobilni zlokalizowani na najważniejszych przystankach w pobliżu największych cmentarzy, którzy wskażą najdogodniejsze możliwości poruszania się po mieście.