Drukuj

rower-444Otwarta została rowerowa droga na wiadukcie WOŚP wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.
W ubiegłym roku oddane zostały do użytku drogi rowerowe wokół ronda Kujawskiego.
Oznacza to, że rowerem można bezpiecznie poruszać się wydzieloną trasą od Kapuścisk aż do Górzyskowa. Planowane są kolejne inwestycje.

rower-555Ważną częścią przebudowy wiaduktów WOŚP pomiędzy Wzgórzem Wolności i Wyżynami było zabezpieczenie miejsca dla rowerzystów.
W ten sposób udało się połączyć wybudowane kilka lat wcześniej drogi rowerowe prowadzące wzdłuż ul. Wojska Polskiego.

Nowa ścieżka rowerowa na wiadukcie oznacza, że cała 4,5-kilometrowa trasa rowerowa pomiędzy Kapuściskami i Górzyskowem wzdłuż ulic Wojska Polskiego i L. Solskiego (od węzła Szarych Szeregów do ul. Leszczyńskiego) stała się kompletna i gwarantuje bezpieczny przejazd.

rower-111W ubiegłym roku rowerowe drogi dobudowane zostały też wokół ronda Kujawskiego. Planowane są kolejne inwestycje związane z rozbudową najważniejszej arterii na tzw. Górnym Tarasie.
W budżecie na ten rok zabezpieczyliśmy środki na zaprojektowanie drogi rowerowej od węzła Szarych Szeregów do ul. Chemicznej.


rower-5Koncepcja budowy linii tramwajowej wzdłuż ulic Solskiego i Pięknej również obejmuje rozbudowę i budowę nowych dróg rowerowych. Jeszcze w tym roku planujemy zlecić pierwszy etap prac projektowych.